Don't Miss
Home » Kultura » Biblioteka na kółkach – pomysł na plus

Biblioteka na kółkach – pomysł na plus

Grupa wolontariuszy z gminy Gnojnik we współpracy z Biblioteką Publiczną w Biesiadkach powołała do życia „Bibliotekę na kółkach”, której założeniem jest bezpłatny dowóz książek do osób, mających problem z dostaniem się do biblioteki.

Wolontariusze działają w ramach projektu edukacyjnego „Między nami pokoleniami: Edukacja + Działanie = Rozwój” realizowanego przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Opiekunem naszej gminnej grupy jest Pani Ewelina Bednarowska.

Akcja kierowana jest do mieszkańców Biesiadek i miejscowości ościennych (Lewniowa, Żerków i Zawada Uszewska). Niewykluczone, że – jeśli znajdą się chętni wolontariusze –„Biblioteki na kółkach” ruszą również w pozostałych miejscowościach gminy Gnojnik.

Jak to wszystko będzie się „kręcić”? Każda osoba spragniona kontaktu z literaturą może zadzwonić do biblioteki lub świetlicy wiejskiej w Biesiadkach, podać interesującą ją pozycję książkową, którą następnie dostarczą do domu zamawiającego bibliotekarze-wolontariusze poruszający się na rowerach. W umówionym terminie młodzi wolontariusze odbiorą książkę, a przy okazji przyjmą kolejne zamówienie.

Organizatorzy w szczególności zachęcają do współpracy osoby chore i w podeszłym wieku, ale również dorosłych pracujących do godzin późno popołudniowych (kiedy to gminne biblioteki są już zamknięte).

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
tel. 506 916 914
e-mail: biblioteka.biesiadki@gmail.com

Szczegółowe informacje udzielane są w bibliotece i świetlicy wiejskiej w Biesiadkach.

gnojnik.pl