Don't Miss
Home » Region » Bochnia. Łapanów i Siemiechów to liderzy niedzielnego Przeglądu

Bochnia. Łapanów i Siemiechów to liderzy niedzielnego Przeglądu

Zespół Pieśni i Tańca Łapanowianie oraz Kapela Ludowa Siemiechowanie to zwycięzcy tegorocznego Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych, który już po czwarty odbył się w Solnym Mieście.

Słoneczne niedzielne popołudnie w Amfiteatrze upłynęło przy skocznych dźwiękach muzyki ludowej, tańcach, kabaretach w wykonaniu zespołów, kapel i grup z całej Małopolski.

Przybyłych na Przegląd przywitał Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z organizatorem Kazimierzem Sady – dyrektorem Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawiciela województwa małopolskiego, głównego sponsora tegoż wydarzenia, Stanisława Bukowca Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W tym roku Jury w składzie Sara Rynowska (przewodnicząca) Katarzyna Sidor – Serwinowska i Justyna Chmielek-Korbut, musiało wybrać z pośród jedenastu zespołów. W Przeglądzie wzięli udział Artyści z Ptaszkowa, Siemiechowa, Łękawki, Łapanowa, Łąkty Górnej, Witanowic, Zakliczyna, Łysej Góry i Mikluszowic. Część z nich to już stali bywalcy, ale w tym roku pojawiło się również nowych zespołów jak Iskra z Mikluszowic czy Rzęzaki z Zakliczyna, którzy jako jedyny zespół przybyli z mocnym fanklubem i transparentami.

Poniżej lista zwycięzców:

W kategorii Kapele

I miejsce otrzymała Kapela Ludowa „Siemiechowianie”

II miejsce otrzymała Kapela Ludowa „Łapanowianie”

III miejsce otrzymała Kapela „Rzęzak”

W kategorii Zespoły

I miejsce otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”

II miejsce otrzymał Zespół „Echo Jaworza”

III miejsce Grupa teatralna przy OSP Łysa Góra

Wyróżnienia powędrowały do:

I wyróżnienie – Zespół Regionalny „Łąkta”

II wyróżnienie – Zespół Śpiewaczy „Siemiechowianie”

III wyróżnienie – Zespół „Wesołe Gosposie”

Tegorocznemu Przeglądowi towarzyszyła zbiórka środków na rehabilitację jednego z podopiecznych Fundacji Auxilium, Jakuba Surmy oraz Jarmark Regionalny.

Przepyszne produkty regionalne, przetwory, miody czy soki własnej roboty można było zasmakować a nawet zakupić.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia oraz Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i świetną zabawę. Podziękowania składamy również Strażakom Ochotnikom z Chodenic, oraz KGW Łazy, KGW Muchówka, KGW Grabie, KGW Łąkta Dolna jak również Artystkom z Gminy Rzezawa i Gospodarstwu Piasecznemu Bartkowa Barć.

SP

Fot. Maciej Mazur

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 25 sierpnia 2019