Don't Miss
Home » Region » Bochnia / Sądowy finał zabójstwa z 2017 r.

Bochnia / Sądowy finał zabójstwa z 2017 r.

We wtorek 10 grudnia 2019 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał wyrok dla sprawcy zabójstwa na ul. Solna Góra w Bochni. W wakacje 2017 r. 17-letni mieszkaniec Bochni Damian G. zabił nożem 23-letniego Tomasza D. Za ten czyn Sąd w Tarnowie w grudniu 2018 r. skazał Damiana G. na 10 lat więzienia i nakazał mu wypłatę 150 tys. zadośćuczynienia.

Od wyroku z grudnia 2018 r. została złożona apelacja. Prokurator domagał się kary 15 lat więzienia dla Damiana G., a rodzina zabitego chciała dla zabójcy 25 lat więzienia.

Podczas rozprawy 10 grudnia Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpatrywał apelację i ostatecznie w całości podtrzymał poprzedni wyrok.

–  Tarnowski sąd poczynił trafne ustalenia w sprawie i poczynił właściwe, wszechstronne oceny dowodów. Trafnie przyjął, że doszło do zabójstwa z zamiarem ewentualnym, a oskarżony nie działał wtedy w afekcie i w ramach obrony koniecznej – cytowała Gazeta Krakowska wypowiedź sędzi Beaty Barylak Pietrzkowskiej.

Przypomnijmy:

Do tragicznego zdarzenia doszło 24 sierpnia 2017 roku przy ulicy Solna Góra w Bochni. Około godziny 22 znalazła się tam szóstka młodych ludzi. Doszło do szarpaniny, która przerodziła się w agresywną bójkę. Spór toczył się o dziewczynę. Tomek mocno okładał Damiana, ten też jednak nie był mu dłużny. W końcu przewrócili się na skarpę pomiędzy ulicą Niecałą i Solną Górą. Po chwili Damian użył kilkakrotnie noża, raniąc przeciwnika. Mocno krwawiącego i zwijającego się z bólu Tomka znajomi zawieźli do szpitala. Na stole operacyjnym okazało się, że rany zadane mu nożem były bardzo poważne. Zmarł godzinę później. Damian i Jakub zostali zatrzymani przez policję tej samej nocy.

Więcej nt. tej sprawy pisaliśmy w artykule:

Tarnów/Bochnia. Ruszył proces w sprawie zabójstwa 24-letniego Tomka – zdjęcia

IB / Gazeta Krakowska

 

Fot. Maciej Mazur