Nie przegap
Strona główna » Kultura » Bogusław Kaczyński w Brzesku

Bogusław Kaczyński w Brzesku

DSC_4771Bogusław Kaczyński – dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, który popularyzuje operę, operetkę i muzykę klasyczną w społeczeństwie polskim – gościł 22 maja 2013 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć wielu sympatyków Bogusława Kaczyńskiego, melomanów i przedstawicieli instytucji kultury z terenu powiatu, którzy powitali go owacjami na stojąco.

Mistrza słowa, swoistego astronoma objaśniającego muzyczne dzieje oficjalnie powitała Renata Wielgosz – instruktor PiMBP, która szczegółowo przedstawiła jego nieprzeciętne zasługi dla kultury polskiej.

Znany z wielu programów telewizyjnych autor Festiwalu Muzyki w Łańcucie, który prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą, oczarował zgromadzoną publiczność swoimi opowieściami. Jego barwna wypowiedź przybliżyła słuchaczom sylwetki: Ady Sari, Marii Callas, Juliette Gréco, Jana Kiepury i Mieczysławy Ćwiklińskiej. Wspomnienia snute przepiękną polszczyzną zachwyciły publiczność, uczestnicy zadawali kolejne pytania głodni dalszego ciągu opowieści. Nie można zapomnieć, że Bogusław Kaczyński to również autor wielu publikacji, w których przybliża czytelnikom świat wysokiej kultury muzycznej.

W czasie spotkania trudno było się oprzeć poczuciu wyjątkowości tej chwili, która musiała jednak przeminąć. Pożegnalny wpis naszego Gościa w bibliotecznej kronice będzie nam przypominał o tym wzruszającym spotkaniu, które dla obu stron stało się wielką przyjemnością.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne publikacje pióra pana Kaczyńskiego, licząc na to że pozwolą nam pełniej zrozumieć muzycznego ducha i jeszcze raz przeniosą nas do świata jego opowieści.

bibliotekabrzesko.pl

Fot. Bogusław Hajduk