Don't Miss
Home » Kultura » Borzęcin – przedstawienie Bożonarodzeniowe „Listy do Boga”

Borzęcin – przedstawienie Bożonarodzeniowe „Listy do Boga”

15 stycznia amatorska grupa teatralna Przypadek, skupiająca młodzież szkół ponadgimnazjalnych należącą do Grupy Apostolskiej działającej przy parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie oraz Publicznego Gimnazjum w Borzęcinie, wzruszyła publiczność do łez skłaniającym do refleksji występem. Akcja spektaklu zatytułowanego „Listy do Boga” rozgrywała się na oddziale dziecięcym w okresie świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz przedstawienia napisany przez Joannę Bodzioch na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża” zawierał głębokie przesłanie dotyczące wiary i cierpienia. Reżyserami sztuki byli opiekunowie grupy: Beata Staśko, Joanna Bodzioch i ks. Rafał Zielonka.
Blisko 200 osób zgromadzonych w sali GOK w Borzęcinie śledziło losy nieuleczalnie chorego na białaczkę chłopca Oskara oraz wolontariuszki Róży, która wymyśla zabawę mającą pomóc chłopcu pogodzić się ze śmiercią. Skłaniając go do napisania 12 listów do Boga w ostatnich dniach jego życia, chce aby  Oskar uwierzył w Niego, a przez to nie bał się cierpienia. Oskar szybko dojrzewa i pomimo dziecięcego wieku uczy nas, że tylko życie z Bogiem ma sens, a każda jego chwila powinna być najważniejsza i niepowtarzalna. Niezwykłą atmosferę nadały przedstawieniu efekty dźwiękowe i oświetlenie przygotowane przez Sebastiana Szafrańskiego.
W spektaklu wystąpili: Kamil Czernek (Oskar), Kinga Rędzina (Róża), Justyna Musiał (matka Oskara), Piotr Kopacz (ojciec Oskara), Paula Sobota (Peggy Blue), Adrian Kwaśniak (Popcorn), Marta Rędzina (Ala), Agnieszka Wojdak (doktor), Bernadetta Stoch (pielęgniarka), Magdalena Serwa (anioł), Sebastian Szafrański (Bóg), Natalia Stolarz i Magdalena Banaś (wolontariusze).
Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu przedstawienia, a w szczególności proboszcza parafii w Borzęcinie ks. Czesława Paszyńskiego, dyrektora Zespołu Szkół w Borzęcinie Kingi Białek, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Kani, ks. Daniela Świątka oraz pań: Jolanty Serwy, Marii Górki-Koczwara, Gertrudy Bodzioch i Małgorzaty Fasula.

Joanna Bodzioch, Beata Staśko, Ks. Rafał Zielonka

Foto-Olczak

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”