Don't Miss
Home » Kultura » Borzęcin: „So This is Christmas” – zdjęcia

Borzęcin: „So This is Christmas” – zdjęcia

 _DSC0162_KopiowanieI GMINNY KONKURS ANGLOJĘZYCZNEJ PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

18 grudnia 2012 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się I Gminny Konkurs Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury. Głównym sponsorem nagród był Wójt Gminy Borzęcin pan Janusz Kwaśniak. Nagrody ufundowali także: Wydawnictwo Egis&Express Publishing, pan Mieczysław Hebda – właściciel  firmy MEGAMOT, pan Czesław Serwa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. 

 Do konkursu zgłoszono 15 gimnazjalistów z terenu Gminy Borzęcin, którzy solo i w duetach zaprezentowali 9 piosenek w języku angielskim o tematyce bożonarodzeniowej.  Z Zespołu Szkół w Bielczy wystąpił Adam Duda z piosenką „Jingle Bells” oraz Zygmunt Postawa „Mistletoe and Wine”. Zespół Szkół w Przyborowie reprezentowały dwa duety: Emilia Jernalczyk i Weronika Chyćko wykonujące piosenkę „Wonderful Dream” oraz Klaudia Dziedzic i Gabriela Gałek śpiewające „Last Christmas”. W konkursie udział wzięli także uczniowie Zespołu Szkół w Borzęcinie: Kamil Pilarski „White Christmas”, Natalia Sacha i Zuzanna Kukiełka „When Christmas comes to town”, Patrycja Klich i Kamila Olchawa „Silent Night”, Wiktoria Rechul i Patrycja Duda „Wonderful Dream” oraz Marzena Bogusz i Gabriela Kuliś „Last Christmas”.

Przy ocenie występu jury brało pod uwagę: stopień trudności wybranego utworu, poprawność wykonania (wymowa), interpretację muzyczno-wokalną, choreografię (dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu, ruch sceniczny) oraz ogólne wrażenie sceniczne.

Jury w składzie: pani Marta Kociołek – anglistka z ZS w Przyborowie, pani Magdalena Kumurek – anglistka z ZS w Bielczy, pan Krzysztof Przepiórka – muzyk z ZS w Borzęcinie oraz pani Joanna Bodzioch – anglistka z ZS w Borzęcinie, przyznało następujące wyróżnienia:

I miejsce: Wiktoria Rechul i Patrycja Duda „Wonderful Dream”

II miejsce: Natalia Sacha i Zuzanna Kukiełka „When Christmas comes to town”

III miejsce: Patrycja Klich i Kamila Olchawa „Silent Night”

Postanowiono wyróżnić także: Marzenę Bogusz i Gabrielę Kuliś „Wonderful Dream”, Zygmunta Postawę „Mistletoe and Wine” oraz Emilię Jernalczyk i Weronikę Chyćko „Wonderful Dream”.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, finaliści wykonali utwory na bis.

 Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz opiekunom wysokiego poziomu prezentowanych piosenek i dziękuję za udział w konkursie. Zapraszam do zaprezentowania swoich talentów muzyczno-językowych w kolejnym konkursie anglojęzycznej piosenki świątecznej.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Wójta Gminy Borzęcin pana Janusza Kwaśniaka, Pana Czesława Serwy, pana Mieczysława Hebdy, Wydawnictwa Egis&Express Publishing oraz Gminnej Biblioteki Publicznej za sponsoring nagród. Dziękuję pani Dyrektor ZS w Borzęcinie Kindze Białek i Dyrektorowi GOK panu Piotrowi Kani za wsparcie całego przedsięwzięcia. Słowa wdzięczności należą się także pani Sołtys Marii Pilarskiej za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu oraz Justynie Banek, Magdalenie Serwa i Pawłowi Kózka za prowadzenie imprezy. Dziękuję Sebastianowi Szafrańskiemu za pomoc techniczną i panu Romanowi Rechulowi za obsługę muzyczno-techniczną imprezy.

Joanna Bodzioch