Don't Miss
Home » Region » Ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej

W poniedziałek 29 października br. na terenie Małopolski, odbędą się ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przygotowują się w ten sposób do Konferencji Klimatycznej COP 24 zaplanowanej na początek grudnia.

Ćwiczenia prowadzone przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej odbędą się w wytypowanych, byłych przejściach granicznych z Republiką Słowacką. Strażnicy graniczni w godzinach 15:00 do 22:00, będą prowadzić rzeczywiste czynności kontrolne wobec uczestników ruchu drogowego oraz towarów przewożonych przez granicę, na kierunku wjazdowym do Polski. Kontrola będzie prowadzona w sposób wyrywkowy, inaczej niż na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Ćwiczenia nie spowodują utrudnień w ruchu drogowym.

W zaplanowanej w dniach 3-14 grudnia Konferencji Klimatycznej COP24 w Katowicach, uczestniczyć będzie ponad 30 tysięcy osób z niemal 200 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz przedstawiciele biznesu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, w okresie trwania konferencji planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na granicach wewnętrznych. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO czy Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl