Don't Miss
Home » Kultura » Dni Gminy Gnojnik 2012

Dni Gminy Gnojnik 2012

Święto Gminy Gnojnik już za nami!

Był to weekend pełen wrażeń: sportowych, muzycznych, tanecznych i towarzyskich. W pierwszy dzień przedstawiciele poszczególnych sołectw rywalizowali jak co roku w spartakiadzie. Wszystkie konkurencje nawiązywały do codziennych praktyk. Rywalizacja odbywała się na przykład w takich konkurencjach jak prędkie zapięcie podomki i slalom z pełną tacą. Trzeba przyznać, że przedstawiciele wszystkich miejscowości bardzo starali się pokonać rywali, ale jednak w tym roku bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy z Gnojnika.

Zaraz po zakończeniu Spartakiady na murawę wbiegli piłkarze z czchowskiego samorządu, naprzeciwko których stanęli gnojniccy amatorzy piłki. Gwiazdą wieczoru była Kapela Pieczarków, przy muzyce której bawiły się tłumy amatorów góralskich rytmów. Następnie jak zwykle zagrał zespół Fortis, bawiąc wszystkich chętnych do 3.00 rano.
W niedzielę zabawa rozpoczęła się już we wczesnych godzinach popołudniowych. Na scenie królowały lokalne talenty. Najpierw swoje umiejętności prezentowały przedszkolaki. Następnie mikrofon przejęły przyszłe piosenkarki, które walczyły w konkursie „Odkrywamy talenty”. Cały czas trwała dobra zabawa. Wieczorem na scenę wkroczyła kolejna gwiazda – Krystyna Giżowska, która zaśpiewała wszystkie swoje wielkie przeboje. Brawom nie było końca. Ostatnim punktem obchodów Dni Gminy Gnojnik była transmisja meczu. Tym razem emocji wszystkim zgromadzonym dostarczyli piłkarze Hiszpanii i Włoch.

 

Galeria zdjęć CK Gnojnik <==

IB

Foto. Piotr Olczak