Don't Miss
Home » Kultura » Dni Gminy Gnojnik z gwiazdami

Dni Gminy Gnojnik z gwiazdami

DSC_2205Piękna słoneczna pogoda oraz występy znanych zespołów przyciągnęły do amfiteatru w parku w Gnojniku tłumy osób spragnionych dobrej zabawy. Muzyczne gwiazdy dwudniowego święta naszej gminy nie zawiodły porywając publiczność do wspólnej zabawy.

Pierwszy dzień imprezy obfitował w wydarzenia sportowe. Najpierw amatorzy biegania przełajowego rywalizowali o złote, srebrne i brązowe trampki, a następnie do rywalizacji sportowej przystąpiły LKS-y z terenu Gminy Gnojnik.

Muzyczne emocje zapewniały w sobotę zespoły ABBA Cover Band oraz „Łzy”. Drugi z wymienionych zespołów porwał publiczność do wspólnej zabawy grając największe przeboje grupy: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Jestem jaka jestem”, „Gdybyś był”.

W niedzielne popołudnie tradycyjnie na scenie amfiteatru zaprezentowali się najmłodsi artyści z terenu naszej gminy, czyli przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, która rywalizowała w konkursie wokalnym. Następnie sceną zawładnęły rodzime zespoły „Błysk” i „Szkraby”.

Podczas imprezy gościliśmy uczestnika programu MasterChef – Daniela Hucika, który przygotował małe co nieco na olbrzymiej patelni. Natomiast muzyczną gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół „Lachersi” – uczestnik programu „Must Be The Music”.

Dodatkowe atrakcje: Jarmark Produktów Lokalnych z całego obszaru „Śliwkowego Szlaku”, degustacja potraw, konkurs na najlepszą potrawę ze śliwką, wesołe miasteczko, konkursy z nagrodami, stoiska handlowe oraz gastronomiczne i promocyjne, okazja do uwieńczenia swojego wizerunku na okładce Gazety Krakowskiej, gra „Mega-Pikarzyki”, szereg atrakcji dla dzieci.

Organizator: Centrum Kultury w Gnojniku

Honorowy patronat nad imprezą objął: WÓJT GMINY GNOJNIK

Partner: Powiat Brzeski

gnojnik.pl

Foto-Bogusław Hajduk