Nie przegap
Strona główna » Religia » Dominikańska Pasterka na Jamnej

Dominikańska Pasterka na Jamnej

Dominikanie z Ośrodka na Jamnej zapraszają 24 grudnia 2018 r. na pierwszą Mszę Świętą z Uroczystości Bożego Narodzenia, czyli tzw. Pasterkę.
Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego („Msza trydencka”) zostanie odprawiona o godz. 21.45. Msza Święta w nowym rycie zostanie odprawiona o godz. 24.00, czyli o północy. Celebracji Mszy o 21.45 towarzyszyć będzie śpiew chorału gregoriańskiego (missa cantata), a na obu – kolędy!

Trydencka Pasterka jest sprawowana na Jamnej od 2015 r.

W Jamnej, wiosce położonej w lasach Ciężkowsko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, przed kilkunastu lat oo. Dominikanie z Poznania wybudowali kościół Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Od lat Ośrodek na Jamnej jest miejscem modlitwy i pojednania, miejscem odnajdywania Boga i przemiany człowieka do którego ciągną rzesze ludzi z całego regionu, a nawet Polski. 

Proponujemy, aby jadący od Paleśnicy na Mszę Św. o godz. 24.00  wybierali łagodniejszą drogę przez las, co pozwoli uniknąć trudnych mijanek na podjeździe.

Dodajmy, że zarówno 25, jak 26 grudnia porządek Mszy Świętych na Jamnej tak jak w niedzielę, czyli Msza Św. w nowym rycie o godz. 11, a w rycie tradycyjnym, z chorałem gregoriańskim o 16.00.

Do zobaczenia w Święta na Jamnej!

Więcej o Mszy św. „trydenckiej” można znaleźć na stronie: www.mszatrydencka.pl

Dominikanie Jamna / IB

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018