Don't Miss
Home » Sport » Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U16

Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U16

W miniony weekend w Krakowie odbyły się eliminację Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U16. Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko prowadzony przez trenera Kamila Króla zajął na turnieju czwarte miejsce zdobywając trzy punkty. Okazję do zdobycia awansu do fazy finałowej zespół będzie miał jeszcze 8 stycznia, gdzie w Bochni rozegrane zostaną mecze rewanżowe.

Młodzi adepci piłki nożnej eliminację zaczęli od zwycięstwa pokonując MKS Trzebinie wynikiem 8:7. Później mimo stwarzanych sytuacji oraz prowadzenia w meczu zawodnicy Kamila Króla nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyć przegrywając trzy kolejne spotkania. Mimo to najlepszym strzelcem drużyny został Mateusz Cięciwa, który do siatki rywali trafiał 9-krotnie.

Szwankowała nasza skuteczność bo w każdym meczu prowadziliśmy i mieliśmy kolejne sytuacje, niestety my nie trafiliśmy, a rywale wykorzystywali większość sytuacji pod nasza bramka. Szkoda, że się nie udało awansować dalej, ale była to bardzo dobra lekcja dla naszych chłopców, którzy muszą być skupiony do ostatniej sekundy grając w meczach na hali – podsumowuje szkoleniowiec AP CANPACK Okocimski Kamil Król.

Kadra: Bartłomiej Martyka, Konrad Augustyn, Dawid Kurek, BArtłomiej Mochel, Mateusz Cięciwa, Bartosz Guzek, Damian Boroń, Kacper Ciuruś, Patryk Matug, Raul Kotarba, Radosław Curyło, Marcin Zagórski, Hubert Smulski, Hubert Sowa Hubert.

Wyniki spotkań:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – MKS Trzebinia 8:7
Bramki: Mateusz Cięciwa x4, Dawid Kurek X3, Hubert Smulski.

BSF Bochnia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:2
Bramki: Damian Boroń, Mateusz Cięciwa.

SMS SM Wieliczka – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:2
Bramki: Mateusz Cięciwa x2.

Sobek Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 6:3
Bramki: Mateusz Cięciwa x2, Raul Kotarba.

Tabela końcowa:
1. BSF Bochnia 12 pkt
2. Sobek Kraków 9 pkt
3. SMS SM Wieliczka 6 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt
5. MKS Trzebinia 0 pkt

okocimski.com