Don't Miss
Home » Kultura » Emanacje – Brzesko / 22 września

Emanacje – Brzesko / 22 września

lutoslawksiKolejny koncert w pałacu Goetzów-Okocimskich w Brzesku zostanie zorganizowany 22 września o godz. 18.00 w ramach festiwalu “Emanacje”.  To cykl obejmujący kilkadziesiąt koncertów i spektakli operowych w całej Małopolsce uświetniających Jubileusz Osiemdziesiątych Urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

Przed publicznością wystąpi Lutosławski Quartet w składzie:

Jakub Jakowicz – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela

W repertuarze m.in.:

Witold Lutosławski | Kwartet smyczkowy
Krzysztof Penderecki | I Kwartet smyczkowy
Paweł Mykietyn | II Kwartet smyczkowy

 Wstęp tylko za okazaniem biletu. Bezpłatne bilety dostępne były od 18 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku (Plac Targowy).

Lutosławski Quartet
kwartet smyczkowy

Lutosławski Quartet | Jeden z czołowych kwartetów smyczkowych w Polsce, złożony z wybitnych muzyków polskich. W skład kwartetu wchodzą: Jakub Jakowicz – skrzypce, Marcin Markowicz – skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka, Maciej Młodawski – wiolonczela. Kwartet powstał w 2007r. i działa jako jeden z zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Lutosławski Quartet wykonuje między innymi muzykę XX i XXI wieku, stawiając przy tym nacisk na rozpowszechnianie muzyki polskiej (kompozycje m.in. Lutosławskiego, Bacewicz, Szymanowskiego, a także jednego z członków kwartetu – Marcina Markowicza). Jako zespół artystów wszechstronnych i otwartych na inspiracje muzyczne repertuar współczesny łączy z dziełami muzyki klasycznej, romantycznej i jazzowej. Zespół wraz z zaproszonymi gośćmi – Krzysztofem Jakowiczem i Andrzejem Bauerem – nagrał dla wytwórni CD Accord pierwszą na świecie płytę prezentującą twórczość kameralną Witolda Lutosławskiego, która otrzymała nominację do Nagrody Fryderyk 2009. Dla wytwórni Naxos – komplet kwartetów Grażyny Bacewicz.

Jakub Jakowicz – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela

==

IB / emanacje.pl

foto: filharmonia.wroclaw.pl