Don't Miss
Home » Kultura » Eurowizja Junior / Alicja Rega wspomina swój występ w Gruzji

Eurowizja Junior / Alicja Rega wspomina swój występ w Gruzji

Eurowizja Junior 2019 zbliża się wielkimi krokami. W konkursie piosenki Eurowizja Junior 2019, który w niedzielę odbędzie się w Gliwicach, Polskę reprezentuje 12-letnia Viki Gabor z Krakowa.

Dwa lata temu, podczas 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci barw naszego kraju broniła pochodzącą z Łysej Góry Alicja Rega, gdzie zajęła ósme miejsce. Niedawno mieliśmy okazję zapytać wokalistkę o wspomnienia związane z konkursem i dowiedzieć się, jakie są jej najbliższe plany! Zapraszamy do lektury!

Pełen artykuł: Alicja Rega wspomina: „Eurowizja Junior była takim szczebelkiem, który chciałam odhaczyć” <==

Konkurs Eurowizja Junior został zainicjowany w 2003 roku z myślą o najmłodszych wykonawcach. Na konkurs mogą zgłaszać się z premierowym utworem młodzi piosenkarze w wieku 9-14 lat. 

Kim jest Alicja Rega?
Alicja Rega pochodzi z Łysej Góry (Gmina Dębno). Śpiewa już od 4. roku życia. Szerszej publiczności Alicja dała się poznać w chwili zaprezentowania się w programie telewizyjnym „Mali Giganci”, pomyślnie przechodząc casting, występując w odcinkach na żywo oraz wygrywając w rywalizacji indywidualnej w kategorii najlepsza wokalistka. Uzdolnionych muzycznie dzieci nie brakuje, ale Alicja wykorzystuje wszystkie możliwości rozwoju. Od siódmego roku życia uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie (klasa gitary i fortepianu) oraz od 2010r. uczy się śpiewu, cały czas doskonaląc swój warsztat wokalny w CSW Rzeszów. Ma duże doświadczenie sceniczne, a na koncie liczne sukcesy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Nagrody Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, czy Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”. W 2017 r. Alicja Rega z utworem „Mój dom” wygrała Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior Song Contest Gruzja 2017 i reprezentowała Polskę podczas wielkiego finału Eurowizji Junior, który odbył się w Pałacu Olimpijskim w stolicy Gruzji, Tbilisi. Zajęła wtedy 8 miejsce.

IB / Eurowizja.org