Nie przegap
Strona główna » Kultura » Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty

Natalia Styrna z Przyborowa w kategorii szkoła podstawowa klasy IV – VI oraz Magdalena Płachno z Borzęcina Dolnego w kategorii gimnazjum zwyciężyły w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki odbył się w Domu Ludowym w Borzęcinie. Tradycyjnie, każdy z wykonawców miał za zadanie wykonać dwa utwory: kolędę oraz pastorałkę lub utwór o tematyce bożonarodzeniowej z listy przesłanej przez organizatorów konkursu – Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Parafię w Borzęcinie Górnym. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Borzęcinie Górnym, Borzęcinie Dolnym i Przyborowie. Łącznie zaprezentowało się 16 solistów i 2 zespoły wokalne.
Organizowany od wielu już lat ten gminny konkurs jest doskonałą okazją dla jego uczestników do pochwalenia się swoimi talentami wokalnymi i muzycznymi, szansą na rywalizację z innymi oraz sposobnością do wspólnego kolędowania, kultywując piękne polskie tradycje – przyznaje Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.
Każdy może wystąpić, nie stwarzamy żadnych ograniczeń – przyznaje ksiądz Czesław Paszyński, proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym. – Warto kolędować, rozwijać swoje talenty i dzielić się radością z Bożego Narodzenia, zachęcam do tego przy każdej okazji.
Uczestników do występu przygotowywali ich opiekunowie: Cecylia Czaja, Krzysztof Przepiórka, Roman Rechul i Konrad Borowiec. – Praca z uczniami trwa 2-3 miesiące – komentuje Cecylia Czaja, sama przygotowująca kilku uczestników. – W tym czasie trzeba dobrać odpowiednie utwory do głosu uczestnika, aby czuł się dobrze i pewnie podczas śpiewu na konkursowej scenie.
Jury w składzie: Robert Sowa – muzyk i nauczyciel gry na instrumentach (przewodniczący jury), ks. Prałat Czesław Paszyński proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie oceniało walory głosowe wokalistów, interpretację utworu oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Warto wspomnieć, że w przerwie podczas obrad komisji wszyscy mogli kolędować z zespołem „Borzęckie Słowiki”.
Każdy z uczestników Konkursu otrzymał dyplom i słodycze, a zwycięzcy poszczególnych kategorii – pamiątkowe statuetki i upominki.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie cz.1

Opublikowany przez Informator Brzeski na 7 stycznia 2018

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie cz.2

Opublikowany przez Informator Brzeski na 7 stycznia 2018

Wyniki Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:
kategoria: soliści – szkoła podstawowa klasy IV – VI
I miejsce – Natalia Styrna z Przyborowa
II miejsce – Kamila Chmioła z Borzęcina Górnego
III miejsce – Joanna Rams z Borzęcina Górnego
Wyróżnienie – Julita Kiczka z Borzęcina Dolnego

kategoria: soliści – gimnazjum
I miejsce – Magdalena Płachno z Borzęcina Dolnego
II miejsce – Weronika Czesak z Borzęcina Dolnego
III miejsce – Maria Czaja z Borzęcina Górnego

kategoria: zespół – szkoła podstawowa
Wyróżnienie: ZESPÓŁ WOKALNY z Przyborowa

kategoria: zespół – gimnazjum
II miejsce – „Borzęckie Słowiki” z Borzęcina Dolnego

Galeria zdjęć <<<

ug