Nie przegap
Strona główna » Kultura » Już w niedzielę – XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny” / 30 czerwca 2019 r.

Już w niedzielę – XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny” / 30 czerwca 2019 r.

Wielkimi krokami zbliża się 24. edycja Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Dębnie. W tym roku na zmagania „O Złoty warkocz Tarłówny” zapraszamy w niedzielę, 30 czerwca od godziny 15.00.

Turniej rycerski to wydarzenie, które od wielu lat ściąga do Dębna wiele tysięcy fanów polskiego oręża. W tym roku zgromadzeni będą świadkami inscenizacji walk, pokazów woltyżerki oraz tańców dworskich. Nie obejdzie się także bez turnieju łuczniczego oraz pokazów artyleryjskich. Najważniejszym punktem będzie oczywiście finał turnieju indywidualnego „O Złoty Warkocz Tarłówny”. Widzowie będą także świadkami bitwy o Zamek.

– To już kolejna odsłona tego widowiskowego wydarzenia, które od lat przyciąga mieszkańców i turystów do Dębna. Organizatorzy zapewniają niezapomniane emocje, o czym świadczy bogaty program: prezentacje grup rycerskich, inscenizacja bitwy o Zamek, prezentacje i prelekcje, a także gry i zabawy. To wszystko już w najbliższą niedzielę – serdecznie zapraszam! – zaprasza Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Poza zmaganiami średniowiecznych rekonstruktorów z Polski, Czech, Węgier i Słowacji, nie zabraknie także akcentów muzycznych. O godzinie 20:30 wystąpi Kapela Hanki Wójciak. Krakowski zespół zaprezentuje muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Całość wydarzenia zwieńczy pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie także staropolskiego poczęstunku dla wszystkich.

Z okazji trwającego „Święta Małopolski”, wstęp na tegoroczną edycję Turnieju będzie bezpłatny. Bilet wstępu na Zamek będzie kosztował w tym dniu jedynie 3 zł.

Wydarzenie, stanowiące element „Święta Małopolski” zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

malopolskie.pl

PLAKAT

turniej rycerski w dębnie