Nie przegap
Strona główna » Kultura » Klimatyczny koncert Strauss Symphonic Orchestra na brzeskim rynku / zdjęcia / video

Klimatyczny koncert Strauss Symphonic Orchestra na brzeskim rynku / zdjęcia / video

15 czerwca 2019 r. o godz. 21 na płycie brzeskiego Rynku odbył się plenerowy koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Publiczność usłyszała znane i lubiane hity muzyki klasycznej autorstwa takich mistrzów jak Strauss, Bizet, Dworak czy Verdi. Zabrzmiały najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Zespół spotkał się z wielką gościnnością i fantastycznym odbiorem koncertu wśród słuchaczy. Po koncercie zasłużonym owacjom nie było końca.

Przy okazji takich wydarzeń jak Brzesko-Okocim Festiwal muzyka klasyczna ma możliwość wyjścia z sali koncertowej w przestrzeń publiczną – w tym  przypadku na rynek. Jak się okazało muzyka klasyczna nie jest tak niszowa, jakby mogło się niekiedy wydawać. Zresztą prawda jest taka, że mamy z nią styczność nieustannie i zapewne od urodzenia. Muzyka symfoniczna od lat wykorzystywana jest jako podkład do bajek, wybrzmiewa z dziecięcych zabawek czy też pojawia się w filmach i reklamach. Sobotni koncert był doskonałą okazją do propagowania muzyki klasycznej wśród szerokiej grupy odbiorców. Doskonała pogoda sprawiła, że Rynek wypełniła publiczność przybyła nie tylko z Brzeska, ale z całego Powiatu Brzeskiego.

Ten niezwykły wieczór wzbogacony został tańcem baletowym w wykonaniu par tanecznych oraz grą świateł na pierzejach brzeskiego rynku.

Ku uciesze zgromadzonej publiczności, organizatorzy tego wydarzenia zapowiedzieli że z pewnością wydarzenie za rok ponownie zawita do Brzeska. Partnerami przy organizacji tego niezapomnianego wieczoru z muzyką klasyczną był Powiat Brzeski, Urząd Miejski w Brzesku oraz Województwo Małopolskie.

Foto Maciej Mazur

IB

 

VIDEO

 

ZDJĘCIA