Don't Miss
Home » Kultura » Kolędnicy z Gminy Gnojnik w Teatrze Solskiego

Kolędnicy z Gminy Gnojnik w Teatrze Solskiego

P1000786W okresie noworocznym Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza miłośników kolęd do posłuchania kolęd i pastorałek góralskich.

6 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 na Dużej Scenie wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Mali Wiechowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. W programie widowiska „Z KOLĘDĄ …” znajdą się m.in. góralskie kolędy i pastorałki, grupa kolędników, tradycyjne świąteczno-noworoczne powinszowania, trochę tańca i wspólne z kolędowanie z publicznością. Małym kolędnikom z Bukowiny towarzyszyć będzie kapela ludowa.Wszystko to w barwnej oprawie artystycznej, oryginalnych góralskich strojach i tradycyjnych przebraniach kolędników.

Dodatkowo gościnnie wystąpią dwie grupy kolędnicze z Gminy Gnojnik (Powiat Brzeski) grupa kolędnicza „Z gwiazdą” z Gnojnika oraz „ Kolędnicy znad Uszwicy” z Uszwi. Seniorzy zaprezentują świąteczne utwory z muzyką na żywo. Wśród instrumentów znajdzie się blisko stuletnia heligonka, czyli jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów. Obie grupy kolędnicze były wieloktornie nagradzane w ostatnich latach podczas przeglądów w Lipnicy Murowanej oraz w Bukowinie Tatrzańskiej.

– Sentymentalny, mocno osadzony w tradycji skalnego Podhala koncert kolęd góralskich – to doskonały sposób na nastrojowe chwile z rodziną i bliskimi. Również prezentacja grup kolędniczych to okazja do promocji kultury rodzimej i tradycyjnego teatru obrzędowego – mówi Krzysztof Bogusz – kierownik Biura promocji i Organizacji Widowni w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Biletów na koncert niestety już brak.


foto – Lucyna Wnęk