Don't Miss
Home » Kultura » Koncert Noworoczny w Jadownikach / zdjęcia

Koncert Noworoczny w Jadownikach / zdjęcia

10 stycznia 2019 r. (czwartek) w Domu Ludowym w Jadownikach odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku. Wystąpili w nim soliści grający na różnych instrumentach, na których na co dzień uczą się grać w szkole: fortepianie, gitarze, akordeonie, wiolonczeli, skrzypcach, altówce, flecie,oboju, saksofonie, trąbce, ksylofonie i zestawie perkusyjnym. Niektóre utworu prezentowane były przez składy kameralne a w części finalnej koncertu wystąpiły duże zespoły: chór, orkiestra smyczkowa i zespół instrumentalny.

Całość koncertu wpisana była w nastrój noworoczno-karnawałowy. Uczniowie prezentowali tańce i piosenki zimowe pochodzące z różnych stron świata. Słuchaczom, dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom młodych muzyków, trudno było usiedzieć na krzesłach słysząc te porywające rytmy.

Koncert rozpoczął się, zgodnie ze staropolską tradycją, polonezem. Tym razem był to utwór napisany przez Wojciecha Kilara do filmu “Pan Tadeusz” a wykonany na skrzypcach z akompaniamentem fortepianu. Po drodze usłyszeliśmy walce, tańce południowoamerykańskie, szlagiery muzyki klasycznej, piosenki z filmów. Takim właśnie repertuarem: wiązanką piosenek z filmów Disney’a w wykonaniu chóru a później Tańcem Eleny z filmu “Bandyta” w wykonaniu zespołu instrumentalnego Koncert Noworoczny został zakończony. Wielki jego finał został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która bez bisów nie pozwoliła zejść młodym artystom ze sceny.

 

Foto Maciej Mazur

Szkoła Muzyczna Brzesko