Don't Miss
Home » Kultura » Lato koncertowe w Borzęcinie

Lato koncertowe w Borzęcinie

Już 8 i 9 lipca w Borzęcinie kolejna wielka impreza muzyczna. Tym razem zapraszamy na Festiwal Muzyki Rozrywkowej. Gmina Borzęcin przyzwyczaiła nas do wielkich plenerowych imprez, które odbywają się w tym miejscu już od kilkunastu lat. Początkowo było to Święto Grzyba, ale z czasem przybyła druga impreza. Były to albo koncerty najpierw Bydgoskiej, a później Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, Dni Gminy Borzęcin, a teraz Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej. Festiwal jest nową propozycją na regionalnym rynku koncertowym. Organizatorzy lubią nas zaskakiwać propozycjami i tak dzieje się również teraz, ponieważ właściwie po zakończeniu imprez w roku ubiegłym mówiono już, że ten rok będzie zaskoczeniem dla słuchaczy. I tak się stało. Konwencja festiwalu jest bardzo prosta. Muzyka lekka, łatwa i przyjemna będzie rządzić przez dwa lipcowe dni w Borzęcinie Borku. W pierwszym dniu na scenie zaprezentują się zespoły weselne z regionu Małopolski Wschodniej. Będzie możliwość obejrzenia wykonawców na żywo i posłuchania muzyki, którą znamy z zabaw weselnych. Muzyki, do której bardzo chętnie się bawimy. Dla osób, które w najbliższym czasie chcą wstąpić w związek małżeński, a jeszcze nie dokonały wyboru kapeli weselnej będzie to możliwość nawiązania kontaktu. Ktoś może zapytać po co taki przegląd? Odpowiedź jest bardzo prosta. To pierwszy tego typu przegląd,myślę w większym regionie. Do tej pory nikt takiego festiwalu nie organizował. Dlaczego więc nie spróbować? Zwłaszcza na fali powrotu popularności muzyki disco polo, której wykonawcy będą gwiazdami festiwalu. Pierwszego dnia w sobotę na scenie obejrzymy klasyków tego gatunku zespół Bayer Full, który na pewno wykona „Ten pierwszy raz”, „Serca dwa” czy „Blondyneczkę”. Oprócz nich wystąpią D – Bomb, Gesek, Cliver i Top Girls. Dzień zakończy dyskoteka plenerowa.

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie muzyce orkiestrowej. Granej przez zaproszone orkiestry dęte z regionu Małopolski Wschodniej. Udział wezmą orkiestry dęte działające przy ochotniczych strażach pożarnych, parafiach i instytucjach kultury. Będziemy mogli posłuchać znanych przebojów, muzyki bigbandowej czy pielgrzymkowej. Drugą częścią koncertu zawładną ponownie zespoły disco polo. Ponownie zobaczymy klasyków czyli autorów niezapomnianej „Czarownicy” zespół Fanatic i nieco młodszych wykonawców czyli Pięknych i Młodych oraz grupę Basta. Sami wykonawcy i ich muzyka na pewno rozgrzeje publiczność do granic możliwości. Na zakończenie organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni. Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej powinien zgromadzić przed sceną wielotysięczną publiczność.

Drugą tegoroczną imprezą będzie tradycyjne Święto Grzyba. Impreza z kilkunastoletnią tradycją. Święto odbędzie się chyba już tradycyjnie w Łękach 26 i 27 sierpnia, a więc będzie zwieńczeniem wakacji. Podczas tej imprezy gościli na borzęckiej ziemi Perfect, Bajm, Kombii, Agnieszka Chylińska, Kukiz i Piersi, Margaret, Ewa Farna czy Patrycja Markowska. To tylko niektórzy z wykonawców, gwiazd Święta Grzyba. Przez ostatnie lata mogliśmy właściwie obejrzeć wszystkie gwiazdy, stare i młode z czołówki polskiej sceny muzycznej. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć Sylwię Grzeszczak. Wykonawczynię takich przebojów jak „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” i „Tamta dziewczyna”. Supergwiazdą imprezy będzie zespół, który nie wymaga specjalnego przedstawiania czyli Golec Orkiestra. Zespół Pawła i Łukasza Golców od momentu powstania przez cały czas znajduje się w czołówce polskich wykonawców, a ich piosenki śpiewają wszyscy zgromadzeni na ich koncertach. Zapewne będzie tak samo w Łękach. Tak więc koncertowe lato w Borzęcinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie i już warto zarezerwować sobie czas na te dwa wakacyjne weekendy, aby nie przegapić najciekawszych imprez w regionie.

IB