Don't Miss
Home » Region » Legia Akademicka – nabór wniosków do 20 grudnia

Legia Akademicka – nabór wniosków do 20 grudnia

Legia Akademicka – nabór wniosków do 20 grudnia

Legia Akademicka – nabór wniosków do 20 grudnia

Ponad dwa tygodnie mają na złożenie wniosku osoby chętne do przystąpienia do programu Legii Akademickiej. Kilka dni temu w Uczelni gościliśmy przedstawicieli m.in. Wojskowej Komendy Uzupełnień, którzy zachęcali do przyłączenia się do programu, a ponadto prezentowali elementy sprzętu znajdującego się na wyposażeniu polskiej armii.

Studenci, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe, po raz kolejny mogą wziąć udział w programie edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Edukacja wojskowa odbywać się będzie w dwóch wymiarach – teoretycznym i praktycznym. Zajęcia z wiedzy o wojsku i wojskowości odbywać się będą w murach PWSZ, natomiast ćwiczenia – w jednostkach wojskowych, centrach i ośrodkach szkolenia.

W poprzednich edycjach, szkolenie teoretyczne obejmowało 30 godzin lekcyjnych zajęć, a praktyczne 21 dni spędzone na poligonie. Udział w pierwszym jest bezpłatny, za wakacyjny poligon każdy uczestnik otrzymywał ok. 2 tys. zł.

Po zaliczeniu obu części, studenci otrzymają stopień starszego szeregowego rezerwy oraz świadectwo ukończenia kursu wojskowego. To bardzo przydatny dokument, który może być dużym atutem w przypadku rekrutacji do pracy w służbach mundurowych, czy jednostkach administracji bezpieczeństwa wewnętrznego.

To jednak nie koniec. Jeśli uczestnik zdecyduje się na drugi etap szkolenia praktycznego, ma szanse na stopień podoficera rezerwy.

Przed rokiem z propozycji skorzystała m.in. Joanna Sikora. Studentka Wychowania fizycznego w PWSZ poleca każdemu przystąpienie do Legii Akademickiej. – Zachęcam, bo jest to przygoda. Wyłączenie się z „normalnego” życia na trzy tygodnie pozwala spojrzeć z dystansem na wiele spraw, można poznać wielu wspaniałych ludzi a ponadto nauczyć się czegoś i zdobyć potwierdzenie odbytego szkolenia, które może być przydatne przy ubieganiu się o pracę na przykład w służbach mundurowych – zachęca Pani Joanna, która – dodajmy – kurs ukończyła z wyróżnieniem.

Potwierdza to mgr Robert Wardzała, który koordynuje program Legii Akademickiej w PWSZ w Tarnowie. – Po raz pierwszy w jego historii zapraszamy także studentów z innych tarnowskich Uczelni – dodaje.

Wnioski można składać u koordynatora programu, mgr. Roberta Wardzały w terminie do 20 grudnia 2019 roku. Można to robić w poniedziałki (8-9.30), wtorki oraz czwartki (8-11) oraz piątki (8.9.30) w Budynku E w pokoju 117.

Wniosek

PWSZ