Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Mali Globtroterzy” w brzeskiej bibliotece

„Mali Globtroterzy” w brzeskiej bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza dzieci do udziału w cotygodniowych warsztatach „Mali Globtroterzy”. Uczestnicy spotkań poprzez twórcze zabawy „zwiedzają świat”. Najbliższe zajęcia już dzisiaj ( w piątek 15 lutego)po południu o godzinie 16.30.

„Mali globtroterzy w Bibliotece” to cykl zajęć literacko-podróżniczo-naukowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które odbywają się w każdy piątek w godz. 16:30 – 17:30 w Komnacie Bajek. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy oraz ograniczenia ilościowe. Warsztaty zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach, które uwielbiają się bawić, podróżować i odkrywać.

W trakcie spotkań ich uczestnicy poznają tradycje, kulturę oraz zwyczaje kulinarne innych krajów, czytają baśnie i bajki, rozwijają wyobraźnię, a także poznają języki obce, jak również mają możliwość eksperymentowania. 

Dzięki takiej formie uczestnicy zdobywają wiedzę o nowych miejscach, ich historii oraz kulturze. Ponadto biorąc udział w fascynującej zabawie z literaturą dzieci odkrywają magiczny świat książki, a wykonując doświadczenia naukowe chłoną wiedzę z zakresu fizyki, chemii i przyrody. Tego typu zajęcia mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji do podróżowania i odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Obecnie tematyka spotkań związana jest z krajami azjatyckimi.

– Na najbliższym spotkaniu 15.02.2019 r. „udamy” się do Korei, a potem będzie dwutygodniowa przerwa, ponieważ od 18 lutego do 1 marca 2019 r. biblioteka będzie nieczynna z powodu skontrum (inwentaryzacji księgozbioru). Zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie internetowej oraz na bibliotecznym profilu facebookowym fotorelacji z naszych zajęć. – zachęca Bernadeta Klimek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Galerie zdjęć <==

IB / PiMB w Brzesku