Don't Miss
Home » Region » Na początek kandydaci na prezydentów dużych miast

Na początek kandydaci na prezydentów dużych miast

Z udziałem m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka obradowała w Warszawie Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejszą decyzją był wybór Krzysztofa Sobolewskiego na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS.

W posiedzeniu oprócz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego uczestniczyli również członkowie Rady Ministrów na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim. Omówiono najważniejsze kwestie polityczne i gospodarcze, z którymi przychodzi zmierzyć się gabinetowi premiera Morawieckiego, a zmiana na stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego wynikała z faktu, że dotychczasowy przewodniczący Joachim Brudziński został Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rada Polityczna podjęła też uchwałę, że ci, którzy zmienili przynależność partyjną w ciągu ostatnich trzech lat z PiS na inne ugrupowanie, nie mogą startować z list PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

– Czas do wyborów podzieliliśmy na etapy. Pełne listy będziemy prezentować gdy rozpocznie się kampania wyborcza czyli około 10 września. Kalendarz wyborczy powoduje, że będziemy musieli pracować bardzo intensywnie. Mają zostać przygotowane programy na lokalnych poziomach samorządu. Żeby wygrać nadchodzące wybory, trzeba po prostu ciężko pracować – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Wcześniej ogłoszeni mają zostać na prezydentów dużych miast. Na początek przedstawiony zostanie kandydat na prezydenta Warszawy.

IB