Strona główna » Region » Oddano zmodernizowany i rozbudowany SOR w Bochni

Oddano zmodernizowany i rozbudowany SOR w Bochni

Około 6,5 mln złotych pochłonęła modernizacja i remont SOR w bocheńskim szpitalu. Teraz jest dużo większy, ale też wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

Cieszę się, że udało się nam w niespełna rok zrealizować obietnicę złożoną w trakcie kampanii samorządowej. To kolejna duża inwestycja w naszym szpitalu i na pewno nie ostatnia. Niebawem oddajemy bowiem pracownię rezonansu magnetycznego, która będzie częścią Centrum Diagnostyki Obrazowej – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Modernizacja i Rozbudowa SOR  ruszyła jesienią 2018 roku. Inwestycję realizowała firma Meritum na podstawie  projektu bocheńskiej firmy Invest Solid.

Szpitalny Oddział Ratunkowy zyskał około 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni. W efekcie zamiast pięciu stanowisk  dla pacjentów jest ich 15.

To zdecydowanie wpłynie na szybkość obsługi, będzie ona także sprawniejsza ze względu na wprowadzenie triażu, na którym pacjenci  ze względu na ich stan będą  kierowani  na oddział opieki całodobowej lub SOR – mówi lek. Jarosław Gucwa, szef SOR w Bochni.

Nowy SOR to także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

To kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Są też aparaty do ciągłej i przerywanej terapii nerko zastępczej – urządzenia  wykorzystywane przy leczeniu osób z ostrą niewydolnością nerek, sepsą, a także pacjentów po zatruciach alkoholem, grzybami lub innymi substancjami toksycznymi. Aparaty te stosowane są także przy niewydolnościach krążeniowych, elektrolitowych i oddechowych.

Na Modernizację i rozbudowę SOR, przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów, szpital otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Zadanie wsparł także Powiat Bocheński.

sp