Don't Miss
Home » Kultura » Piękna ta nasza Polska – wieczór poezji i śpiewanie pieśni patriotycznych

Piękna ta nasza Polska – wieczór poezji i śpiewanie pieśni patriotycznych

Grupa Teatralna działająca przy Parafii Miłosierdzia zaprasza 11 listopada o godz. 19.00 do sali teatralnej na autorski montaż słowno-muzyczny ze wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych pt. Piękna ta nasza Polska.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma szczególną moc jest bowiem źródłem wielu wzruszeń i podniosłych przeżyć, tworzy poczucie wspólnoty i jedności wśród śpiewających

Autorką i reżyserką wydarzenia jest Agata Podłęcka. Młodzi aktorzy gorąco zapraszają i zachęca do obejrzenia owoców swojej pracy.

O grupie

Odkąd powstała parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, odtąd istnieje przy niej grupa muzyczno – teatralna. Jej założycielką i opiekunką jest nauczycielka języka polskiego w jednej z brzeskich szkół – pani Agata Podłęcka. Pierwotnie grupa spotykała się okazjonalnie, np. przed Bożym Narodzeniem, by przygotować jasełka. Dziś jest to konkretna formacja, z jasno wytyczonymi celami i założeniami. Skupia w swych kręgach młodzież szkół średnich i studentów. Grupa liczy sobie ok. 40 stałych członków, ale liczba sympatyków rośnie. Od lat młodzież wystawia programy artystyczne i prowadzi czuwania modlitewne w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą, na rocznice pontyfikatu Jan Pawła II, na majówkach, prezentuje montaże słowno-muzyczne przed Pasterkami, umila imprezy przyparafialne.

IB / miłosierdzie.net.pl

 

PLAKAT