Don't Miss
Home » Kultura » Podsumowanie projektu artystyczno-edukacyjnego w Porąbce Uszewskiej

Podsumowanie projektu artystyczno-edukacyjnego w Porąbce Uszewskiej

Projekt artystyczno-edukacyjny realizowany od lutego przez Stowarzyszenie Sztuka na Scenie ma już za sobą dwa bardzo ważne wydarzenia. Po części edukacyjnej dla najmłodszych uczestników oraz warsztatach głosowych i aktorskich dla wszystkich, przyszedł czas na spotkanie z Panem Marcinem Hycnarem – aktorem, reżyserem, obecnie dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dla dzieci, jak i dorosłych było to ciekawe doświadczenie, dlatego pojawiło się tak wiele pytań do zaproszonego gościa. Jednym z zajęć Pana Marcina jest dubbingowanie postaci z bajek i to wzbudziło chyba największe zainteresowanie wśród najmłodszych. Jednak reżyser zjawił się przede wszystkim po to, aby pomóc i udzielić niezbędnych rad podczas nagrywania słuchowisk w studiu. Ale oczywiście znalazł się również czas na zdjęcia i autografy. Stowarzyszenie Sztuka na Scenie ma nadzieję na jeszcze bliższą i bardziej intensywną współpracę w przyszłości z dyrektorem artystycznym teatru w Tarnowie.

Natomiast tydzień później wszyscy wyposażeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także osobiste wsparcie Pana Marcina Hycnara, udali się do Studia Rocka Pawła Mazura w Tarnowie. I tu dopiero zaczęła się ciężka praca, ale jednocześnie zabawa i niesamowita przygoda. Nad montażem i każdym najdrobniejszym dźwiękiem wiele godzin spędzili Pani Katarzyna Gurgul – Prezes Stowarzyszenia oraz Paweł Mazur, ale dzięki temu świetne efekty będzie można usłyszeć wkrótce na pięciu płytach. A one do zdobycia już w sobotę 17 czerwca na Dniu Rodziny Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej, gdzie będzie miało miejsce oficjalne podsumowanie projektu.

Tyle wspaniałych wydarzeń, spotkań i wrażeń nie miałoby miejsca gdyby nie finansowe wsparcie Fundacji BGK i ich projektu „Na dobry początek”.

AS