Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

policjaFunkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wykazał się czujnością i wyeliminował nietrzeźwego kierowcę na terenie sąsiedniego powiatu.

W poniedziałkowy wieczór 24 sierpnia 2015 r. policjant brzeskiej drogówki wracał do miejsca zamieszkania na terenie powiatu tarnowskiego. Kiedy przejeżdżał przez Zakliczyn, jego uwagę zwróciło nienaturalne zachowanie kierowcy Forda Mondeo, który jechał bardzo agresywnie oraz oślepiał innych kierujących światłami drogowymi, zagrażając bezpieczeństwu ruchu. Policjant zablokował Forda, zatrzymując swój samochód, po czym podjął rozmowę z kierowcą. Funkcjonariusz szybko zorientował się, że ma do czynienia z osobą nietrzeźwą, wobec czego natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki Mondeo i zatrzymał kierowcę, do czasu przyjazdu wezwanego patrolu z Komisariatu Policji w Wojniczu. Badanie trzeźwości 39-letniego mieszkańca gminy Zakliczyn wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To nie pierwszy przypadek aktywności brzeskich policjantów w czasie wolnym od służby. W 2013 r. policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Brzesku ujął agresywnego sprawcę przestępstwa kradzieży w jednej z krakowskich galerii handlowych.

KPP Brzesko

1 komentarz

  1. Informator Brzeski, PZU buduje ZA DARMO przejścia dla pieszych w gminach, a nasi się nie zgłosili.. WSTYD I LENISTWO. Powinniście narobić hałasu! http://stopwariatom.pl/