Nie przegap
Strona główna » Religia » Polska pod Krzyżem w diecezji tarnowskiej

Polska pod Krzyżem w diecezji tarnowskiej

Modlitwa pod krzyżem

Modlitwa pod krzyżem

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, dziesiątki tysięcy Polaków spotka się na lotnisku Włocławek-Kruszyn, by wziąć udział w modlitewnej inicjatywie „Polska pod Krzyżem”.

Na stronie internetowej wydarzenia PolskaPodKrzyzem.pl można znaleźć informacje o zorganizowanych wyjazdach i miejscach, w których będą odbywać się stacjonarne czuwania.

Zorganizowany wyjazd autokarem planowany jest z Bochni z pl. Puławskiego 14 września o godz. 2. Organizatorem pielgrzymki jest Rodzina Radia Maryja w Bochni i Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego w Bochni. Zapisy i informacja pod nr tel. 783 954 234. Zapisy na wyjazd prowadzi także parafia Gnojnik.

Z terenu diecezji tarnowskiej zgłoszono także kilka miejsc, w których wierni zgromadzą się na modlitwie 14 września w łączności z „Polską pod Krzyżem”.

Są tam również miejsca z terenu Powiatu Brzeskiego:

Brzesko, parafia Miłosierdzia Bożego
Gnojnik, parafia św. Marcina Bp
Zaborów, parafia Nawiedzenia NMP

Organizatorzy wydarzenia „Polska pod Krzyżem” szukają także indywidualnych osób gotowych ofiarować post, modlitwę lub cierpnie, aby wydarzenie odbyło się w pokoju, przyniosło ratunek i nadzieję dla wielu dusz, a Pan Bóg w Trójcy jedyny został wywyższony w sercach Polaków.

Polska pod Krzyżem jest inicjatywą świeckich i duszpasterzy. Wydarzenie jest reakcją na kryzys wiary, który dotyka Kościół, a udział w nim już zapowiedziało – według liczby zarejestrowanych na stronie polskapodkrzyzem.pl – ponad 22 tys. Polaków. Jak podkreślają organizatorzy, nie są to pełne dane, ponieważ nie ma obowiązku rejestracji. Lotnisko może pomieścić nawet milion osób.

Organizatorzy apelują do uczestników wydarzenia o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej oraz przywiezienie ze sobą krzyży, które będą uroczyście poświęcone podczas spotkania. Zwracają też uwagę na zabranie ze sobą ciepłej, a także przeciwdeszczowej odzieży. Można też wziąć krzesła turystyczne.

diecezja.tarnow.pl / BEATA MALEC-SUWARA