Don't Miss
Home » Kultura » Polubisz poniedziałek – spektakl teatralny w Gnojniku

Polubisz poniedziałek – spektakl teatralny w Gnojniku

piekna_lucyndaPierwszy dzień po niedzieli na ogół źle się kojarzy. Są tacy, którzy jawnie deklarują: „Nie lubię poniedziałku”. Dlatego Centrum Kultury zaprasza 23 września br. o godz. 19:00 do Domu Strażaka w Gnojniku.

Na scenie zostanie wystawiona niezwykle zabawna komedia muzyczna pt. „Piękna Lucynda”.

Spektakl opowiada historię miłości dwóch par, hrabiego Adama i wdówki Lucyndy Wahadłowskiej oraz „”namiętnej ciotki” Utciszewskiej i pana Poufalskiego. Akcja sztuki dzieje się w XVIII-wiecznej Warszawie, ale język, którym mówią bohaterowie, ilość genialnych puent, wpadające w ucho, zabawne piosenki, które stworzył Marian Hemar – wszystko to składa się na całość inteligentną i zabawną, czytelną również dziś.

Poszczególne etapy teatralnej intrygi są przeplatane dowcipnymi piosenkami, nadając całości lekkość wodewilu. Pojawia się także nawiązania do polskich tradycji teatralnych oraz próba spojrzenia z przymrużeniem oka na pewne konwencje teatru. Spektakl utrzymany jest w klimacie klasycznym, nie brakuje w nim jednak elementów współczesnych.

Pozostaje tylko dodać, że sztuka już została poddana testowi jakości i przeszła go wzorowo. Kto widział „Piękną Lucyndę”, wie, co to dobra komedia. Kto nie widział, ma szansę to zmienić 23 września.

Bilety – 25 zł, dostępne w świetlicy Centrum Kultury w Gnojniku.
Czas trwania: 115 min.

Fragment spektaklu wystawionego na Rynku w Tarnowie

CK Gnojnik