Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Powitanie Lata” w Łysej Górze

„Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku na scenie wiele się działo.

Publiczność mogła zobaczyć różnorodne występy m.in.  występ dzieci z ogniska muzycznego DCK, inscenizacje „Jak Wojtek został Strażakiem” w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Łysej Góry przygotowaną przez ks. Mariusza Ogorzelca, prezentacje artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze, występ Scholi Dominikańskiej „Affectus Populi”, występ wokalno – muzyczny Sylwii Pasek i Łukasza Wełny oraz  zespołu „Smerek”. Wszyscy artyści otrzymali kwiaty i upominki przygotowane przez panią sołtys Bożenę Sachę.

Imprezie towarzyszyły również warsztaty plastyczno-ceramiczne prowadzone przez Fundację Ceramiki Polskiej XX wieku z Warszawy. Całość została podsumowana zabawą taneczną. Najważniejszym punktem programu był jednak występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kamionka” Łysa Góra, który po latach pozostawania w zawieszeniu wystąpił w niemal pięćdziesięcioosobowym składzie, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonych mieszkańców.

Wśród obecnych gości byli starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Galeria zdjęć <<<

ug