Don't Miss
Home » Wiadomości » Pożar samochodu ciężarowego w Jurkowie

Pożar samochodu ciężarowego w Jurkowie

policjaJak informuje w komunikacie wydanym 5 czerwca 2015 r. około godz. 8:15 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie (za pośrednictwem aplikacji mobilnej RSO) zablokowana jest droga krajowa nr 75 w miejscowości Jurków. Przewidywany czas utrudnienia to około 2 h. Przyczyną utrudnień jest pożar samochodu ciężarowego.

„RSO” – „Regionalny System Ostrzegania”
Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.

Od niedawna można używać bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych. Można ją znaleźć w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Oprócz tego w części dla kierowców pojawiają się informacje drogowe. W aplikacji znajdują się też poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

IB / RSO

One comment