Don't Miss
Home » Wiadomości » Spotkanie wigilijne policjantów i pracowników policji Diecezji Tarnowskiej

Spotkanie wigilijne policjantów i pracowników policji Diecezji Tarnowskiej

W niedzielę 22 grudnia 2019 roku w Kościele Świętego Krzyża i Św. Filipa Neri spotkali się policjanci oraz pracownicy Policji z terenu Diecezji Tarnowskiej. Obchodziliśmy swój kolejny 29 Jubileusz Duszpasterstwa w Diecezji Tarnowskiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Niedziela 22 grudnia 2019 roku to szczególny dzień dla tarnowskich policjantów. Mieszkańcy Tarnowa, parafianie kościoła Świętego Krzyża i Świętego Filipa Neri byli świadkami tej ważnej dla nas chwili. Tego roku podniosłości uroczystości dodały poczty sztandarowe wystawione przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni, Brzesku, Limanowej, Gorlic, Mielca oraz Dębicy pod dowództwem asp. Łukasza Białego. W tym dniu Komenda Miejska Policji w Tarnowie wystawiła dwa poczty sztandarowe, z których jeden reprezentował Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r.. Policjanci w odświętnych mundurach, wśród których nie zabrakło Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymury oraz jego zastępców mł. insp. Witolda Ślęzaka i nadkom. Marcina Saka. Do Tarnowa przyjechali również komendanci komend miejskich i powiatowych Policji, a wśród nich także mł.insp. Bogusław Chmielarz, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku oraz przedstawiciele służb mundurowych województwa małopolskiego i podkarpackiego. Obecni byli także przedstawiciele samorządów miasta i gminy Tarnów w osobach prezydenta i starosty. Tej uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, a celebrował ks. prof. Stanisław Sojka – Diecezjalny Duszpasterz i Kapelan Policji w Tarnowie.

Po Mszy Świętej policjanci oraz zaproszeni goście spotkali się w Auli św. Filipa, gdzie przy kolędach, które w tym roku zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Echo Doliny” z Biadolin Radłowskich połamano się opłatkiem, składając sobie życzenia spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020.

Galeria zdjęć <==

KMP Brzesko