Don't Miss
Home » Kultura » Pasterka 212 m pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia / zdjęcia

Pasterka 212 m pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia / zdjęcia

Przed południem 24 grudnia w Kopalni Soli Bochnia odbyły się uroczyste msze pasterkowe. Na pierwszą z nich zjechało 325 osób. Uroczystą mszę św. celebrował ks. prałat mgr lic. Ryszard Podstołowicz, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej i Bazyliki, Proboszcz parafii św. Mikołaja, Dziekan Dekanatu Bochnia-Wschód. Tradycyjnie już, drugą mszę, sprawował ksiądz z bocheńskiej parafii, św. Pawła Apostoła w tym roku był to ks. Tomasz Kulig.
Oprawę mszy i wspólne śpiewanie kolęd zapewniła Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia.

Msze pasterkowe to wieloletnia tradycja bocheńskiej kopalni, sięgająca 1865 r. Przybywają na nią goście z powiatu bocheńskiego, osoby spędzające święta w Bochni, coraz częściej w tym czasie odwiedzają bocheńską kopalnię goście przybywający na święta do Krakowa.

Warto dodać, że Pasterka w bocheńskiej kopalni jest jedną z najwcześniej i najgłębiej odbywającą się mszą pasterkową. Nietypowe miejsce, świąteczna oprawa i całoroczna szopka znajdująca się w Kaplicy św. Kingi, sprawiają ,że Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się w naprawdę niezwykły sposób. Na głębokości 212 m, naprawdę można poczuć prawdziwą magię świąt…

Kopalnia Soli Bochnia