Don't Miss
Home » Kultura » Spotkanie z pisarką Edytą Świętek w Brzeskiej bibliotece / 18 czerwca 2019 r.

Spotkanie z pisarką Edytą Świętek w Brzeskiej bibliotece / 18 czerwca 2019 r.

18 czerwca 2019 r. w Brzesku, w Regionalnym Centrum Kultralno Bibliotecznym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Edytą Świętek, pisarką pochodzącą z Krakowa. Edyta Świętek jest autorką bestsellerowej sagi nowohuckiej „Spacer Aleją Róż”, a w swoim dorobku literackim posiada znane i lubiane tytuły w tym „Cappuccino z cynamonem”, „Wszystkie kształty uczuć i najnowszy – Noc Perseidów”. Podczas spotkania pisarka opowie zebranym o swoim życiu, pasji tworzenia, o tym, jak powstają jej książki.

Pisarka miała również okazję odwiedzić na początku czerwca bibliotekę w Iwkowej. Relację ze spotkania w Iwkowej można znaleźć na blogu pisarki <==

Wstęp na spotkanie – wolny. Warto się wybrać!

Edyta Świętek zagości w Brzesku na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku w ramach realizacji projekt pt. „Raz, dwa, trzy – czas książki i gry! Promowanie czytelnictwa w powiecie brzeskim”. Grant przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W  brzeskiej bibliotece zagości dzięki temu szereg znanych pisarzy i pisarek. W najbliższych miesiącach czytelnicy będą mogli jeszcze spotkać m.in. Sławomira Kopera, Marcina Brykczyńskiego, Agnieszkę Frączek, Annę Czerwińską-Rydel, Katarzynę Ryrych oraz Justynę Bednarek.

Na dobór autorów którzy zostali zaproszeni do brzeska mieli pośrednio wpływ czytelnicy, którzy głosowali na przełomie lutego i marca w ankiecie facebookowej.

Edyta Świętek – to pisarka młodego pokolenia, autorka wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, często z wątkiem kryminalnym. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków i okolice. Największą popularność zdobyła pięciotomową sagą „Spacer Aleją Róż”, której akcja dzieje się po II wojnie światowej w Nowej Hucie. Jej kontynuacją jest saga „Nowe czasy”, której akcja rozgrywa się w latach 90-ych. Do tej pory E. Świętek wydała dwie powieści z tego cyklu. Edyta Świętek należy do grona najchętniej czytanych autorek książek obyczajowych w Polsce.

 

Wydarzenie na fb <==

 

Szerzej o wydarzeniu pisaliśmy w materiale:

Projekt Raz, dwa, trzy – czas książki i gry! – promowanie czytelnictwa w powiecie brzeskim <==

 

IB / PiMB w Brzesku /wikiepdia