Don't Miss
Home » Wiadomości » Stare Miasto ma nowego przewodniczącego

Stare Miasto ma nowego przewodniczącego

W poniedziałkowy wieczór 11 kwietnia mieszkańcy osiedla Stare Miasto wybrali nowego przewodniczącego osiedla. Zaskoczenia nie było. Jednogłośnie wybrano ponownie Adama Kwaśniaka, który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji. Taki wybór jest na pewno wyrazem zaufania jakim mieszkańcy tej części miasta obdarzają swojego przewodniczącego.

W zebraniu udział wzięli burmistrz Grzegorz Wawryka, jego zastępca Jerzy Tyrkiel, sekretarz gminy Stanisław Sułek, przewodniczący zarządu osiedla Adam Kwaśniak, radne Halina Mrówka, Maria Kądziołka, Katarzyna Pacewicz-Pyrek i Maria Kucia oraz mieszkańcy. Stare Miasto to dzielnica, w której w ostatnim czasie powstało lub jest realizowanych wiele inwestycji. Już niebawem zostanie oddane do użytku nowe Centrum Biblioteczne. Codziennie możemy obserwować zmieniający swoje oblicze brzeski rynek. Zmienił się wygląd Placu Żwirki i Wigury, który będzie częścią pięknej alei, która połączy ulicę Głowackiego z nową biblioteką. Inaczej wygląda teraz Park Jordana, w którym zamontowano nowe urządzenia do zabaw dla dzieci. Na ulicach zamontowano także wiele nowych koszy na śmieci.

Mieszkańcy zadawali burmistrzowi wiele pytań, na które ten starał się wyczerpująco odpowiadać. Pytania dotyczyły między innymi rewitalizacji rynku, wykończenia jego nawierzchni oraz przyszłości drzew rosnących w tym miejscu, a także tego czy na rynku pojawi się nowa zieleń i w jakiej formie. Byli także zainteresowani tym czy będzie możliwość parkowania na rynku w pasie od banku WBK do PKO BP oraz czy przewidziano w przyszłości działalność gastronomiczną w tym miejscu miasta i czy będzie tam sprzedawany  alkohol. Dyskusję wywołał również temat nowej organizacji parkowania w mieście. Zainteresowanie wzbudziła także możliwość zagospodarowania brzegów Usznicy oraz oświetlenia ulicy Grunwaldzkiej.

W wyniku wyborów jak już wyżej napisaliśmy przewodniczącym osiedla został Adam Kwaśniak, któremu w pracy na rzecz osiedla będzie pomagał zarząd, w skład którego weszli Karina Gaweł, Jerzy Gurgul, Romuald Kwaśniak i Paweł Miłek.

red