Don't Miss
Home » Region » Starosta podpisał umowę na budowę sali gimnastycznej

Starosta podpisał umowę na budowę sali gimnastycznej

Prawie 9,3 miliona złotych wyniesie budowa sali gimnastycznej przy Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, starosta Ludwik Węgrzyn wspólnie z wicestarostą Józefem Mroczkiem przy udziale Jana Balickiego Dyrektora szkoły podpisali umowę z wykonawcą , którym jest Konsorcjum Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz.

Moim marzeniem jest aby Zespół Szkół nr 1 do końca kadencji stał się perełką Bochni, aby po remontach , budowie sali ale także po termomodernizacji służył młodzieży z całego powiatu. Cieszy mnie także fakt, że przy zastosowaniu procedur PZP udało się wybrać rodzimego pracodawcę. Który zatrudnia mieszkańców powiatu – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Wicestarosta Józef Mroczek dodał, że to jedna z najważniejszych inwestycji kubaturowych powiatu.

Inwestycja pod pełną nazwą „Rozbudowa zespołu szkół nr 1 w Bochni o sale gimnastyczną wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zostanie podzielona na dwie części, pierwsza z nich obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz zapleczem szatniowym, która pomieści: boisko do piłki ręcznej, siatkówki ,koszykówki, trzy boiska do gimnastyki sportowej i akrobatyki oraz widownię dla 144 osób. Druga część będzie obejmować dwa korty do squash’a, magazyn ze sprzętem sportowym, szatnie dla uczniów i zawodników wraz z toaletami wyposażonymi w natryski. Będzie pomieszczenie dla trenera, siłownia oraz wyposażona w lustra sala do aerobiku.

Na zakończenie spotkania Jan Balicki Dyrektor Mechanika zaznaczył, że jest to wielka radość, że po tylu latach szkoła ma szanse uzyskać niezbędne przy tej liczbie uczniów i potrzeb pomieszczenia. Inwestycja ma zostać zrealizowana do września 2018 r.

kh