Don't Miss
Home » Kultura » Szczurowa / Radosne powitanie wiosny i bociana w Niedzieliskach

Szczurowa / Radosne powitanie wiosny i bociana w Niedzieliskach

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwsze dni wiosny są bardzo radosne i wyczekiwane przez wszystkie dzieci. 21 marca szkoła w Niedzieliskach po raz kolejny raz zorganizowała imprezę z okazji Powitania Wiosny i Bociana, połączoną z kultywowaniem obrzędowości ludowej.

Ta barwna, wiosenna uroczystość odbyła się w sali Domu Ludowego, która została zamieniona w kolorową łąkę. Dekorację stanowiły piękne kwiaty, trawa, motyle, biedronki, bociany. Najważniejszymi uczestnikami imprezy, dla których właśnie ta uroczystość została specjalnie zorganizowana, były przedszkolaki z naszej gminy przebrane w stroje kojarzące się z wiosną. Mogliśmy podziwiać Bociany ze Szczurowej – filia Rudy Rysie, zielone Żabki z Woli Przemykowskiej, pszczółki z Uścia Solnego, różnobarwne Kwiaty z Wrzępi oraz barwne Motyle, za które były przebrane przedszkolaki ze szkoły w Niedzieliskach.

Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji i obrzędów związanych z powitaniem wiosny, dlatego każda placówka przywiozła ze sobą Marzannę. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach tanecznych prowadzonych przez animatorkę. Ta wspaniała zabawa przyniosła najmłodszym uczestnikom mnóstwo śmiechu i radości. Podziw budziły barwne stroje, przebrania i kostiumy występujących. Widoczne było zaangażowanie rodziców i duży wkład pracy w przygotowanie odpowiednich strojów. Po zakończonej imprezie odbył się poczęstunek dla gości i opiekunów, który przygotowała Rada Rodziców. Impreza została przygotowana przez nauczycieli szkoły we współpracy z Wójtem Gminy Szczurowa Zbigniewem Moskalem oraz Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Na tej pierwszej wiosennej imprezie organizatorzy gościli m.in.: Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala, Przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu- Mariusza Antosza, Przewodniczącego Rady Gminy- Marka Biernata, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich- Danutę Lipchardt, Przewodniczącą Rady Rodziców- Magdalenę Pawlik, Księdza Józefa Masłonia.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sponsora tej uroczystości Pana Zbigniewa Moskala– Wójta Gminy Szczurowa. Dzięki finansowemu wsparciu możliwe było zorganizowanie zabawy i przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników wiosennego spotkania. Słowa podziękowania należą się również Księdzu Józefowi Masłoniowi za ufundowanie nagród w konkursie na najładniejszą Marzannę.

Galeria zdjęć <== 

szczurowa.pl