Don't Miss
Home » Wiadomości » Uszkodzona barierka na moście drogowym Maszkienice – Sterkowiec

Uszkodzona barierka na moście drogowym Maszkienice – Sterkowiec

bar3O dużym szczęściu może mówić kierowca pojazdu, który kilka tygodni temu uderzył w barierkę zabezpieczającą na moście na rzece Uszwicy łączącym Maszkienice i Sterkowiec. Skala uszkodzenia jest znacząca i wskazuje ,że siła uderzeniowa w barierkę była duża i omal nie doprowadziła do wypadnięcia pojazdu z mostu do przepływającej kilka metrów niżej rzeki Uszwicy . Most znajdujący się w ciągu drogi powiatowej 1434K Maszkienice – Sterkowiec – Wokowice podlega Zarządowi Dróg Powiatowych w Brzesku. Obecnie miejsce uszkodzenia jest tymczasowo zabezpieczone tylko taśmą ale zniszczona barierka wymaga pilnej naprawy. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku wynika ,że w ciągu kilku tygodni dojdzie do naprawy naruszonej konstrukcji barierki. Przy okazji ZDRP dokonał oglądu całej barierki w wyniku którego zostanie wymienionych kilka innych skorodowanych elementów konstrukcji zabezpieczającej.

Żelbetowy most na rzece Uszwicy łączący Maszkienice ze Sterkowcem został oddany do użytku w grudniu 1970 roku i umożliwił powstanie nieprzerwanego ciągu drogowego ( obecnie DP 1434K ) od przystanku kolejowego w Sterkowcu przez Maszkienice i Wolę Dębińską do międzynarodowej trasy E22 (obecnie DK 94).

Opracowanie;Wojciech Legutko

maszkienice.info

One comment

  1. Dostrzegłszy wątek zgłosiłem na dzisiejszej sesji Rady Powiatu zapytanie w tej sprawie do Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Uzyskaliśmy zapewnienie, że naprawa jest już zlecona. Indagowaliśmy i wnosiliśmy o jak najszybsze wykonanie napraw… 😎