Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wernisaż wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze

Wernisaż wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze

W czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w sali wystawienniczej w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Wystawa będzie okazją do zapoznania się z szeroką twórczością domowników placówki  w Łysej Górze i ich barwną interpretacją otaczającego ich świata.

Zaprezentowane zostaną prace plastyczne przygotowane m.in. w ramach arteterapii. Zajęcia w pracowni plastycznej to przede wszystkim zapoznanie się uczestników z różnorodnymi technikami plastycznymi, które później wykorzystane są w tworzeniu różnych prac podczas terapii. Terapeuci czuwają nad doskonaleniem uzdolnień, pobudzaniem wyobraźni twórczej oraz usprawnianiem umiejętności manualnych uczestników. Zajęcia z plastyki sprzyjają odreagowaniu negatywnych emocji, rozwijają zainteresowania i umiejętności, kształtują adekwatną samoocenę, zmniejszają napięcie psychiczne, rozwijają kreatywność i twórcze myślenie.

Organizatorami wydarzenia są: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Wystawa będzie czynna do 20 maja 2019 r.

Serdecznie zapraszamy – warto zobaczyć kolorowy świat podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze!

PiMB Brzesko / Informator Brzeski

PLAKAT