Don't Miss
Home » Kultura » Wyróżnieni “Gnojniczanie”

Wyróżnieni “Gnojniczanie”

Grupy kolędnicze biorące udział w 45. Góralskim Karnawale zaprezentowały wysoki poziom merytoryczny i artystyczny.

Podczas Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach 9-11 lutego 2017 r. kilkuset wykonawców z różnych regionów Polski prezentowało tradycyjne widowiska kolędnicze.

W tym zaszczytnym gronie po raz kolejny z dobrej strony pokazali się „Gnojniczanie”, zdobywając wyróżnienie w konkursie grup kolędniczych.

Co warto zauważyć grupy które dotarły do finału w Bukowinie Tatrzańskiej musiały przejść dodatkowo podwójne eliminacje w województwie małopolskim (gminne oraz powiatowe lub regionalne). Wieloletnia praca członków grup kolędniczych oraz instytucji ich wspierających (eliminacje regionalne połączone są z konsultacjami metodycznymi prowadzonymi przez etnografów) mają znaczący wpływ na wzrost poziomu wykonawczego.

 – Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy opiekunce grupy Helenie Święch i wszystkim Panom występującym w „Gnojniczanach” za kultywowanie lokalnej tradycji, a także za promowanie Gminy Gnojnik na arenie ogólnopolskiej, poprzez zaprezentowanie wysokiego poziomu widowiska – możemy przeczytać na stronie gnojnik.pl.

Galeria zdjęć <==

gnojnik.pl / IB