Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wystawa „Nasz Kolorowy Świat”

Wystawa „Nasz Kolorowy Świat”

4 kwietnia 2019 r. w sali wystawienniczo-odczytowej brzeskiej Biblioteki miało miejsce otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Wystawa zatytułowana „Nasz Kolorowy Świat” jest okazją do zapoznania się z twórczością domowników ŚDS w Łysej Górze i ich barwną interpretacją otaczającego ich świata.

Ekspozycja zawiera obrazy malowane akrylami i farbami do szkła, farbami olejnymi, wyszywane haftem krzyżykowym, wyroby z drewna i wosku, stroiki. Wszystkie prace powstały w pracowniach ŚDS pod kierunkiem terapeutów. Ręcznie wykonane różnymi technikami dzieła zachwycają swoją oryginalnością i niepowtarzalnością.

Podczas wernisażu domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy nie tylko zaprezentowali swoje prace, ale pokazali także swój talent aktorski w przygotowywanym przedstawieniu. Ich ogromna radość życia i entuzjazm udzieliły się licznie zgromadzonej publiczności.

Organizatorami wystawy są: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Matki Teresy z Kalkuty w Łysej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta brzeski Andrzej Potępa.

Wystawę można oglądać w sali wystawienniczo-odczytowej w godz. 8:00 – 15:00 do 20 maja br.

 

Galeria zdjęć <==

IB / PiMB