Don't Miss
Home » Kultura » XIII Ogólnopolski „Łowiecki” Konkurs Miniatur Fortepianowych / I miejsce – Zofii Kotiuk

XIII Ogólnopolski „Łowiecki” Konkurs Miniatur Fortepianowych / I miejsce – Zofii Kotiuk

Od 24 do 25 maja 2019 r. we Wrocławiu odbywał się XIII Ogólnopolski „ŁOWIECKI” Konkurs Miniatur Fortepianowych. Zosia Kotiuk (kl. II cykl 6-letni), uczennica klasy fortepianu mgr. Marcin Szlachty zdobyła I miejsce w kategorii I. W grupie tej zmierzyło się ponad 30 pianistów z całej Polski. Czas wykonania wybranego utworu wynosił 5 minut.

Konkurs odbywa się co roku, począwszy od 2006 r. Początkowo była to konfrontacja pomiędzy dwiema wrocławskimi szkołami. Nieco później konkurs zaczął nabierać większych rozmiarów i przyjął charakter imprezy międzyszkolnej. Z roku na rok, poziom konkursu jest wyższy i chętnych, biorących w nim udział przybywa. W tym roku podczas przesłuchań zaprezentowało się 124 uczestników z ponad 40 szkół muzycznych z całej Polski. Soliści zostali podzieleni na 5 grup wiekowych.

Ich występy oceniało renomowane jury w składzie: prof. dr hab. Grzegorz Kurzyński z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (przewodniczący), prof. dr hab. Anna Wesołowska-Firlej z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz prof. dr hab. Regina Michalak z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Celem konkursu była prezentacja i doskonalenia sztuki wykonawczej przez uczniów szkół muzycznych, zachęcanie uczniów do współzawodnictwa artystycznego oraz popularyzacja muzyki fortepianowej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół muzycznych. 

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pomocy Szkole na rzecz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

 


IB