Nie przegap
Strona główna » Region » Zakliczyn. Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową

Zakliczyn. Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową

Zakliczyn. Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową

Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową

Zakończyła się budowa odcinka chodnika, pełniącego jednocześnie funkcję ścieżki rowerowej, od ronda w Roztoce do mostu nad Dunajcem w Zakliczynie. Dzięki oszczędnościom z tej inwestycji udało się również przykryć istniejący rów przy drodze wojewódzkiej oraz zlikwidować barierki przy wjeździe do miasta (w okolicach sklepu Biedronka).

Budowę około 750 metrowego odcinka chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze wojewódzkiej samorząd gminy Zakliczyn zrealizował wspólnie z samorządem Małopolski. Koszt przedsięwzięcia to przeszło 750 tys. zł, a 50 procent tej kwoty to dotacja z województwa.

Inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo przy tej drodze, gdzie jest duże natężenie ruchu ze względu na wcześniejsze skrzyżowanie istotnych ciągów komunikacyjnych (dróg wojewódzkich nr 975 i 980), ale też stanowi duże ułatwienie dla rowerzystów zmierzających do odcinka trasy rowerowej EuroVelo, biegnącej wzdłuż wałów Dunajca.

Urząd Marszałkowski wyraził też zgodę, aby powstałe oszczędności wykorzystać na przebudowę istniejącego chodnika przy wjeździe do Zakliczyna – w okolicach ul. Polnej i sklepu Biedronka. Zasypano m.in. istniejącą skarpę i zlikwidowano utrudniające widoczność barierki. Zrobiony został w ten sposób pierwszy etap prac w tym rejonie.

um