Nie przegap
Strona główna » Kultura » Zamek Dębnie zainaugurował nowy sezon

Zamek Dębnie zainaugurował nowy sezon

Podczas pierwszego w tym roku spotkania z cyklu Kwartalnych spotkań przy napojach, „Wiosenne spotkania przy kawie” w szczególnym roku obchodów jubileuszu 40-lecia Muzeum Zamek w Dębnie, zamkowa Sala Koncertowa z trudem pomieściła wszystkich gości.

Niezwykle utalentowana młodziutka wokalistka Alicja Rega po raz kolejny udowodniła kunszt muzyczny dostarczając słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń. W repertuarze znalazły się m.in. takie przeboje jak „Ale jestem” z repertuaru Anny Marii Jopek, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Chwile” z repertuaru Andrzeja Zauchy czy wielki przebój Franka Sinatry „New York”. Wokalistka wykonała również pierwszą autorską piosenkę „W rogu świata” do której w ubiegłym roku nagrała teledysk, kończąc swój koncert utworem Marka Kościkiewicza „Mój dom”, którym reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior w 2017 roku.

W drugiej części tego wyjątkowego wieczoru miało miejsce otwarcie wystawy „Krajobraz Kulturowy Ziemi Dębińskiej” w akwarelach i rysunkach Andrzeja B. Krupińskiego. Pan Andrzej Krupiński, historyk sztuki, doktor nauk technicznych z zakresu historii architektury i konserwacji zabytków, jak mało kto rozumie zabytki i potrafi oddać ich piękno w rysunkach i akwarelach. Zarówno tych wyjątkowych jak chociażby Zamek w Dębnie ale i ginących już z krajobrazów wiejskich chałup i zagród, a także prastarych pomników przyrody dębińskiego parku. Podczas degustacji aromatycznej kawy snuto już plany na kolejne jubileuszowe uroczystości.

foto Bogusław Hajduk 

Muzeum Tarnów