Don't Miss
Home » Wiadomości » Ze studentami o praktyce i pracy

Ze studentami o praktyce i pracy

„Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących” do której należy Centrum Zdrowia Tuchów została laureatem nagrody głównej Konkursu Lumen 2019 w kategorii Współpraca – kształtowanie relacji z interesariuszami. Ostatnie spotkanie w ramach sieci poświęcono spotkaniu ze studentami. Omawiano warunki odbywania praktyk, staży oraz zdobywania specjalizacji w poszczególnych szpitalach, należących do sieci. 

Podczas spotkania, które odbyło się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM można się było dowiedzieć jakie dodatkowe korzyści szpitale oferują pracownikom i studentom. Pojawiły się także wskazówki, gdzie można odbyć praktyki wakacyjne lub szkolenie specjalizacyjne? Wszystko to miało pomóc studentom w podjęciu decyzji, który szpital wybrać na pierwszego pracodawcę. 

Podczas prezentacji Centrum Zdrowia Tuchów można się było dowiedzieć, że – w przeciwieństwie do ośrodków akademickich – praktyka w szpitalu powiatowym daje możliwość zdobycia szerokiego zakresu kompetencji i umiejętności. Program Szpital Przyjazny Rezydentom prócz konkretnych korzyści finansowych w postaci dopłat do wynagrodzenia stwarza też możliwości pomocy w relokacji i dopłat do wynajęcia mieszkania. Dla młodych ludzi zainteresowanych poszerzaniem kompetencji ważna jest także możliwość współfinansowania szkoleń. Centrum Zdrowia Tuchów pokrywa od 50 do 100 %  kosztów studiów uzupełniających czy specjalistycznych kursów.  Istotne jest także spersonalizowane podejście do ścieżki rozwoju pracownika, sukcesywnie wdrażamy program mentorski w kolejnych jednostkach i praktyczna adaptacja do stanowisk pracy wyposażanych w coraz bardziej nowoczesny sprzęt.  

Spółka zaprasza do odbywania praktyk obowiązkowych lub dodatkowych nie tylko studentów kierunku lekarskiego,  lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa czy położnictwo, ale też  elektroradiologii, dietetyki, analityki medycznej, farmacji, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego. Praktyki dodatkowe można też odbywać w: Pracowni Analitycznej, Pracowni Serologicznej z Bankiem Krwi, Pracowniach diagnostycznych (USG, endoskopowej, badań prenatalnych), w Centrum Badań Klinicznych, w Centrum Zdrowia Seniora z Dziennym Domem Opieki Medycznej w Wierzchosławicach lub w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej. Spółka posiada akredytację do prowadzenia specjalizacji lekarskich w zakresie neonatologii oraz położnictwa i ginekologii zarówno w Tuchowie jak i w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponadto w Tuchowie można się specjalizować w zakresie chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Kompetencje w zakresie tej ostatniej specjalności można też zdobywać w Ciężkowicach.

Podczas spotkania podkreślono, że wysoką jakość świadczeń potwierdza piąte miejsce w kraju wśród placówek, które pracują poza siecią świadczeń medycznych w rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Jak podkreślili twórcy tego zestawienia pokazuje to, że bardzo wysoką jakość leczenia można osiągnąć w placówce oddalonej od wielkich ośrodków klinicznych. Potwierdził to także ostatni konkurs Bezpieczny szpital pod patronatem Ministra Zdrowia. Wyróżniono w nim szeroki zakres świadczeń w Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach oraz realizację programu badań profilaktycznych Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski. Szczegółowe warunki praktyk, staży i pracy można poznać telefonując do Działu Płac, Kadr i Szkoleń pod numer 14 65 35 226.  

IB