Don't Miss
Home » Sport » Zmiany na brzeskich kortach

Zmiany na brzeskich kortach

Zmiany na brzeskich kortach

Zmiany na brzeskich kortach

Okocimski Klub Tenisowy przejął w tym roku korty, które dawniej należały do Okocimskiego, a później zostały przejęte przez BOSiR w Brzesku. Powoli kończy się sezon, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak działają korty pod nową władzą OKT. Na pytania odpowiada Jarosław Biel, prezes klubu.

Jak to się stało, że OKT przejęło korty od BOSiR – u?

Korty przejęliśmy w tym roku w maju w ramach trójstronnej umowy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy, Okocimskim Klubem Sportowym i Okocimskim Klubem Tenisowym. Od Okocimskiego przejęliśmy korty plus trzy pomieszczenia znajdujące się w budynku byłego basenu tj. pomieszczenie biurowe, szatnię dla zawodników i szatnię dla trenerów.

W jakim stanie znajdowały się korty w trakcie przejęcia?

Korty przejęliśmy w złym stanie. Przez kilka lat były prowadzone nieprofesjonalnie. Po ich przejęciu musieliśmy naprawiać nawierzchnię i wiele pracy włożyliśmy, aby doprowadzić do stanu, kiedy można było na nich zagrać. W tym momencie korty są jednymi z najlepszych kortów ceglastych w okolicy.

To powrotne przejęcie stało się możliwe dzięki przychylności nowego burmistrza?

Potwierdzam to stwierdzenie. To była decyzja władz miasta, aby nieradzącej sobie z prowadzeniem kortów jednostce gminnej odebrać tę możliwość i przekazać stowarzyszeniu OKT i to chyba była dobra decyzja, ponieważ nie generujemy dodatkowych kosztów i bardzo dobrze sobie radzimy z tym zadaniem.

Ilu członków liczy OKT?

W tej chwili oprócz Zarządu Klubu członkami są dzieci trenujące w czterech grupach, a więc trzydzieścioro dzieci. W klubie istnieje jeszcze piąta sekcja. Jest to sekcja kobiet. Dzieci trenujące w klubie są w wieku od 6 do 13 lat. Na tym wieku kończymy kształcenie młodego tenisisty i jeżeli rokuje on nadzieję na dalszą dobrą grę, to musi kształcić się w innych, silnych ośrodkach czyli w Krakowie lub gdzieś indziej. W tej chwili duże nadzieje pokładamy w grze dwojga młodych adeptów tenisa czyli Natalce Stachowicz i Ignacym Zelku. Grają oni już na bardzo wysokim poziomie. Niebawem rodzice będą musieli podjąć decyzję co dalej?

OKT organizuje również turnieje dla amatorów?

Organizujemy amatorskie turnieje deblowe dla kobiet. W tym roku również rozegraliśmy ligę dla kobiet i mężczyzn, w której wzięło udział piętnaście kobiet i dziewiętnastu mężczyzn. Tak więc korty były przez cały czas zapełnione. Ligę mężczyzn wygrał Kamil Gofron. Drugie miejsce zajął nasz trener Tomasz Kościółek, a trzeci był Marcin Pająk. Wśród kobiet zwyciężyła Julia Bodura. Drugie miejsce Małgorzata Sacha, a trzecia była Małgorzata Zelek.

Jakie są koszty wynajmu kortu do gry?

W tej chwili, aby wynająć sobie kort trzeba uiścić opłatę 15 złotych za godzinę gry. Aby wynająć kort z oświetleniem koszt wzrasta o 5 złotych i wynosi 20 złotych. Koszty są zatem niezbyt wysokie. Korty są czynne od godziny 9.00 do godziny 22.00 Godziny treningu sekcji młodzieżowej kończą się około 17.00, a więc w zasadzie od tej godziny korty są wolne dla wszystkich chętnych, którzy chcą grać w tenisa.

Jakie plany na przyszłość ma OKT?

Chcemy doprowadzić nawierzchnię kortów do doskonałości. Także odnowienie murów okalających korty, a służących jako ścianka do treningów, ponieważ te zaczynają się już trochę sypać. Chcemy także zamontować pomiędzy kortami siatki ochronne, tak aby piłki z sąsiednich kortów nie wpadały na kort obok. Znalazł się również sponsor, który zafunduje nam profesjonalny zegar odmierzający dokładnie czas gry. Kortami zajmuje się pan Zbigniew Kowalczyk, który dba o to, aby korty były cały czas w dobrej kondycji.

Życzę zatem dalszych sukcesów w działalności OKT i wielu lat gry.


Rozmawiał Tomasz Pajor