Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Be a Star”- kolejne gwiazdy piosenki angielskiej wybrane

„Be a Star”- kolejne gwiazdy piosenki angielskiej wybrane

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży oraz biorąc pod uwagę wciąż rosnące zainteresowanie nauką języka angielskiego, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku już po raz piąty zorganizowano Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a Star”. Głównym celem konkursu było popularyzowanie utworów anglojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego. Nad sprawną organizacją festiwalu czuwały panie Anna Gadowska, Renata Gałek, Aneta Biel oraz Aneta Licak.

W tym roku w trakcie eliminacji szklonych wyłoniono 27 uczestników, którzy zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego. Placówki biorące udział w rywalizacji to PSP nr 1 z Jadownik, PSP nr 2 z Jadownik, PSP z Gnojnika,  PSP z Uszwi, PSP z Okocimia, PSP z Mokrzysk, PSP ze Sterkowca  oraz PSP nr 3 z Brzeska. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej z nich brali udział uczniowie klas IV-VI, a w drugiej VII-VIII. Wykonali  piosenki m.in.: Birdy, Secret Garden, Adele, Naughty Boy’a czy Whitney Houston.

Wszyscy uczniowie zostali ocenieni przez profesjonalne jury. Nad poprawnością językową czuwały dwie nauczycielki języka angielskiego: pani Renata Kawula oraz pani Magdalena Pudło. Ekspertem muzycznym był w tym roku nauczyciel muzyki pan Jakub Tota. Komisja oceniała walory głosowe, poprawność w posługiwaniu się językiem angielskim, ogólne wrażenie artystyczne oraz interpretację utworu.

Pomysłowości uczniów, a przede wszystkim profesjonalizmu i radości ze śpiewania, nie powstydziliby się uczestnicy profesjonalnego show. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a jury najwyżej oceniło następujących wykonawców:

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Maria Skirło PSP Gnojnik

II miejsce: Julia Zelek PSP nr 3 Brzesko

III miejsce: Małgorzata Olejczyk PSP nr 3 Brzesko

Wyróżnienia:

Dominik Mietła PSP Mokrzyska

Weronika Osada PSP Uszew

Kinga Świerczek PSP Gnojnik

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce: Aleksandra Dzieńska PSP nr 2 Jadowniki

II miejsce: Kornelia Woda PSP nr 3 Brzesko

III miejsce: Amelia Wielgosz PSP nr 1 Jadowniki

Wyróżnienia:

Antonina Franczyk PSP Gnojnik

Gabriela Wełna PSP Okocim

Rozalia Zelek PSP nr 3 Brzesko

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom dziękujemy i zapraszamy za rok.

PSP nr 3 w Brzesku