Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dzień Dziecka w Dębnie – zdjęcia

Dzień Dziecka w Dębnie – zdjęcia

Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Bank Zachodni WBK I Oddział w Brzesku, Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury przygotowały wspólnie Dzień Dziecka na zamku w Dębnie. Była to impreza dla najmłodszych osadzona na kanwie lektury Janusza Korczaka „Król Maciuś I”. Projekt nosił tytuł: „TOBIE CHCE POKAZAĆ ŚWIAT – ŚWIAT DZIECIĘCYCH MARZEŃ I PRAW”. Skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (kl. I-IV).

Dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły zabawę już o 9.00 rano. W trakcie imprezy brały udział w zabawach i pokazach przygotowanych przez organizatorów oraz młodzież szkół średnich z terenu powiatu brzeskiego, która brała udział w projekcie „Tobie chce pokazać świat- świat dziecięcych marzeń i praw”. Jest to projekt wielowątkowy, podzielony na kilka obszarów działań związanych z jego zróżnicowanym charakterem. Na wzgórzu zamkowym ustawione zostały stoiska z pamiątkami i mini wesołe miasteczko. Impreza miała charakter pikniku. Dzieci zwiedzały zamek i podziwiały jego piękno. W tym dniu zamek odwiedziło około tysiąc dzieci i dorosłych.

Organizatorzy oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK już myślą o imprezie przyszłorocznej i zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału i wspomagania fundacji. Liczy się każda kwota, nawet najmniejsza, ponieważ także ona może sprawić, że dziecięce twarze będą uśmiechnięte tak jak w tym roku.

 

Relacja audio z Dnia Dziecka na zamku w Dębnie

 

IB

Foto. Maciej Mazur IB