Don't Miss
Home » Kultura » „Koncert dla Niepodległej” w Szczurowej

„Koncert dla Niepodległej” w Szczurowej

Wójt Gminy Szczurowa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej zapraszają mieszkańców gminy Szczurowa na KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ.

Koncert odbędzie się 11 listopada 2019 r. o godz.16:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

W programie występ Orkiestry Dętej ze Szczurowej, „KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ” w wykonaniu Katarzyny Słota-Marciniec (śpiew) i Ayhama Hammoura (pianino), którzy zaprezentują utwory Stanisława Moniuszki, Jana Stefaniego, Fryderyka Chopina oraz Jerzego Petersburskiego. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania.

Dodatkowo w trakcie uroczystości zobaczyć będzie można wystawę prac Gabrieli Rudnik.

Sylwetki wykonawców

Katarzyna Słota-Marciniec – mezzosopran

Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Izabelli Jasińskiej-Buszewicz oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach muzycznych umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem R. Karczykowskiego oraz innych pedagogów m.in. Ch. Elssnera, P. Tschaplika, A. Pearce. Współpracowała z teatrami: w Schwedt (Niemcy) występując w musicalu „West Side Story”, z Krakowską Operą (rola Jasia w operze „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka), Gliwickim Teatrem Muzycznym (rola księcia Orłowskiego w operetce J. Straussa „Zemsta nietoperza”). Wykonawczyni licznych recitali z repertuarem pieśniarskim. W ramach współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Krakowa występowała w Estonii, Szkocji oraz Niemczech. Kilkakrotnie występowała też w Brukseli na zaproszenie przedstawicielstwa krakowskiego Urzędu Marszałkowskiego. W 2015 r. uhonorowana przyznawaną przez prezydenta Krakowa odznaką Honoris Gratia. Pracuje jako wykładowca akademicki w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz nauczyciel śpiewu solowego w SM II st. im. Br. Rutkowskiego w Krakowie.

Ayham Hammour – fortepian

Urodzony w Damaszku w 1985, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, studia licencjackie ukończył w Damaszku pod kierunkiem Prof. Cynthia Alwadii. Udoskonalił swoje umiejętności na studiach magisterskich, które ukończył z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Profesora Mirosława Herbowskiego. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych w Damaszku, Wenecji i w Warszawie. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich w Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Pradze oraz na Węgrzech pod kierunkiem wybitnych pedagogów i pianistów np. prof. Andrzja Jasińskiego, Prof. Katarzyny Popowej – Zydroń, prof. Anny Malikovej oraz Prof. Bradley’a Bolen’a. Występował w wielu prestiżowych miejscach m.in. Filharmonii Syryjskiej, Grove Roxy Hall Baylor University w Stanach Zjednoczonych, Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Konserwatorium w Żylinie na Słowacji, Dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, jak również w salach koncertowych w Krakowie, Bielsko-Białej, Kielcach, Nowym Sączu, Sanoku, Jaworznie, Mediolanie, Wenecji, na Słowacji oraz w Wiedniu. Prowadzi działalność artystyczną, jako solista i kameralista, koncertuje w Polsce i za granicą.

szczurowa.pl

PLAKAT