Don't Miss
Home » Kultura » MOSTY ZAMIAST MURÓW

MOSTY ZAMIAST MURÓW

Tytułowe hasło, zaczerpnięte z książki Johna Stewarta, połączyło 2 części spotkania poświęconego podsumowaniu projektu „Szkoła Dialogu” oraz międzypokoleniowemu spotkaniu z historią brzeskich Żydów, które odbyło się 21 lutego 2017 r. w Powiatowym Centrum Edukacji.

Projekt został zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku pod kierunkiem Bernadety Styczeń i Agaty Marek. Na nasze spotkanie podsumowujące złożyły się:
– wystąpienie pani Bernadety Styczeń wprowadzające w założenia i historię projektu
– projekcja filmu – „Briegel – śladami brzeskich Żydów”
– wykład Agnieszki Kani z Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat „Budowanie tożsamości narodowej i kulturowej w duchu tolerancji”.

Część drugą wypełnił panel dyskusyjny, w czasie którego wypowiedziały się trzy pokolenia – młodzież, biorąca udział w projekcie – zaproszeni na spotkanie eksperci Anna Brzyska, Jerzy Wyczesany i Olga Danek. Niezwykle wzruszające i skłaniające do refleksji były wspomnienia świadków historii prof. Mieczysława Dyląga i księdza Franciszka Kostrzewy.

Tolerancja, otwartość i dialog, to kluczowe słowa, które przewijały się w większości wypowiedzi.  Spotkanie pokazało jak wiele jeszcze jest do zrobienia w budowaniu mostów między kulturami.

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W TARNOWIE FILIA W BRZESKU

Fot. Bogusław Hajduk

Galeria zdjęć <==