Nie przegap
Strona główna » Religia » Piesza Pielgrzymka Tarnowska – dwa śluby w Okulicach

Piesza Pielgrzymka Tarnowska – dwa śluby w Okulicach

Ślub na pielgrzymce to niezwykłe wydarzenie. W tym roku cztery pary wypowiedziały sakramentalne „tak” podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Dwa śluby odbyły się w Zabawie, gdzie znajduje się sanktuarium bł. Karoliny. Dwa śluby miały też miejsce w sanktuarium w Okulicach. Słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedzieli tam Paweł i Małgorzata z grupy nr 7 oraz Adrian i Katarzyna z grupy nr 12.

Sanktuarium maryjne w Okulicach jest związane z modlitwą w intencji rodzin, dlatego od lat w drugim dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej odbywają się w tym miejscu śluby.

– Na pielgrzymce ślub może brać każdy, nawet gdy nie był jeszcze pielgrzymem, pod warunkiem, że będzie w tym roku przykładnie pielgrzymował. Wszystkie formalności, nowożeńcy załatwiają w parafii panny młodej – tak każe tradycja – można także u pana młodego, jak zezwala prawo. Aby można było pobłogosławić ślub na pielgrzymce, nowożeńcy są zobowiązani załatwić przed pielgrzymką wszelkie formalności w swojej parafii i dostarczyć odpowiednie dokumenty do Zabawy lub Okulic. – czytamy na pielgrzymkatarnowska.pl .

„Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę Pątnicy pójdą przez wioski i miasta naszego kraju z modlitwą i umartwieniem. Poniosą przesłanie o miłości do końca, aby u stóp Matki Bożej Częstochowskiej uklęknąć po dziewięciu dniach modlitwy, postu i pielgrzymkowego umartwienia. Przed nimi trasa ok. 230 km. Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę 25 sierpnia około godz. 14.00.

 

diecezja.tarnow.pl / pielgrzymkatarnowska.pl / IB